استفاده از ChatGPT در ایران بدون شماره مجازی و VPN

استفاده از ChatGPT در ایران بدون شماره مجازی و VPN
تاریخ: 2023/02/15
بازدید: 1895 بازدید
دیدگاه: دیدگاه

بسیاری بر این باورند که استفاده از ChatGPT حتی شکلی که بر اساس آن با یک دیگر تعامل می‌کنیم را تغییر می‌دهد، چه برسد به مشاغل، دانش‌ها و مهارت‌هایمان. در حال حاضر توسعه فناوری‌های مرتبط با هوش مصنوعی، پیش از هرچیز موفق به تغییر شکل تعامل ما با ماشین‌ها شده است. این تعامل که پیش از این محدود به سوال و جواب‌های ساده از گوگل، سیری و الکسا بود، امروز به یک حوزه علمی مستقل به نام هوش مصنوعی گفت‌وگو محور (Conversational AI) تبدیل شده است.

در این میان ربات گفت‌وگو محور کمپانی OpenAI به نام چت جی‌پی‌تی، با توانایی‌های بی‌نظیرخود به یکی از آوانگاردترین چهره‌های رباتیک عصر ما تبدیل شده است. در حالی که نحوه استفاده از ChatGPT در ایران برای خود داستانی دارد که باعث دور شدن هرچه بیشتر مخاطب عام از ویژگی‌هایش می‌شود، خیلی از مردم عادی در سراسر دنیا تنها برای تجربه گفت‌وگویی روان با یک ربات و صرفا برای تفریحات روزمره خود به آن مراجعه می‌کنند.

حتما بخوانید openai چیست و ایرانی‌ها چطور می‌توانند از آن استفاده کنند؟

حرف زدن با یک ربات چه حال و هوایی دارد؟

فرض کنید که مشغول حرف زدن با عاقل‌ترین آدم جهان هستید و می‌توانید خردمندانه‌ترین نصحیت‌های زمین را از او دریافت کنید. این مکالمه به هیچ وجه رباتیک یا عجیب نیست، دقیقا انگار آن سوی تلفن همراه یک آدم نشسته که حرف‌هایتان را می‌فهمد و اگرچه ربات است، می‌تواند احساساتتان را آنالیز کند.

البته که می‌توانید پس از یادگیری نحوه استفاده از ChatGPT در ایران به سراغ شروع یک مکالمه عادی با او بروید. با این حال در ادامه قرار است برخی کاربردهای جالب هوش مصنوعی در کسب و کار را بررسی کنیم که بد نیست نگاهی به آن‌ها نیز بیندازید.

چرا ChatGPT می‌تواند آینده فناوری را دستخوش تغییر کند؟

چون به این منظور طراحی و بهینه سازی شده است. اگر درباره یک پلتفرم عادی صحبت می‌کردیم که فعالیت در آن محدود به یک چهارچوب خاص بود، آن وقت هیچ وقت قادر به ارائه چنین نظر محکمی درباره آینده فناوری نمی‌شدیم. اما استفاده از ChatGPT قرار نیست محدود به پلتفرم OpenAI باشد.

این ربات به گونه‌ای طراحی شده‌ است که می‌توان آن را به هر پلتفرم و ابزار آنلاین دیگری ضمیمه کرد. این یعنی دیر یا زود، هرجا که قرار باشد با کامپیوتر تعامل داشته باشید، گذرتان به شیرین زبانی‌های این ربات گفت‌وگو محور خواهد افتاد.

An Introduction to ChatGPT: Understanding the Power of OpenAI's Model

پیش از بررسی نحوه استفاده از ChatGPT ببینیم که این ربات چه اساسی کار می‌کند؟

میلیاردها میلیارد داده متنی به مرور زمان در اختیار این ربات هوش مصنوعی گذاشته شده‌اند. آنالیز نحوه نوشتار این داده‌ها، به این ربات یاد داده است که چطور مانند یک انسان به شما پاسخ بدهد. ضمنا، توجه به محتوای این داده‌های متنی او را عملا به یک همه چیز دان تبدیل کرده است.

شاید خیلی‌هایتان تا به حال با اشکال مختلف ربات‌های گفت‌وگو محور تعامل کرده باشید. همانطور که دیده‌اید، اساس کار عموم این ربات‌ها بر پایه چهارچوب‌های از پیش تعیین شده است. شما نمی‌توانید از طریق گفت‌وگو به این ربات‌ها مستقیما جواب سوالی که در ذهن دارید دست پیدا کنید. این در حالی است که در ربات‌های OpenAI چهارچوب از پیش تعیین شده‌ای وجود ندارد و همه جواب‌ها در لحظه ساخته و پرداخته می‌شوند.

مزایای نسل جدید Conversational AI برای کسب و کارها

کافی است نحوه استفاده از ChatGPT در ایران را یاد بگیرید تا طی کوتاه‌ترین زمان ممکن تاثیر آن را داده‌های ROI بیزینس‌تان مشاهده کنید.

کاهش قابل توجه در هزینه‌های بخش ارتباط با امور مشتریان

آیا شما هم مانند صدها کمپانی ایرانی، ماهیانه چندین میلیون خرج توسعه بخش‌های مرتبط با ارتباط با امور مشتریان می‌کنید؟ با وجود این ربات گفت‌وگو محور، دیگری نیازی به این خرج‌ها نیست. چرا؟ چون اتفاقا این ربات فارسی هم بلد است و اگر پایش بیفتد برایتان از سعدی و حافظ هم شعر می‌خواند. ضمن این که ربات است دیگر، خواب و خوراک که ندارد، بیست و چهار ساعت آماده پاسخگویی به سوال مشتری است.

با یادگیری روش استفاده از ChatGPT میزان تعامل با کاربرانتان را افزایش دهید

تا همین یک ماه پیش، کارگاه‌های چندین ساعته‌ای برای آموزش نحوه بهبود تعامل پلتفرم‌های آنلاین با مشتریان برگزار می‌شد. حالا اما فقط کافی است نحوه استفاده از ChatGPT در ایران را یاد بگیرید. با یادگیری چگونگی کار با این ربات، شما هم می‌توانید مانند هر پلتفرم، اپلیکیشن و وبسایت دیگری، این ربات را با سرویسی که مشغول عرضه آن هستید ادغام کنید. تنها همین یک حرکتی، اثری انفجاری روی میزان تعامل پلتفرمتان با کاربران خواهد داشت.

سطح رضایت مشتریانتان را بالا ببرید

با فراهم شدن امکان پاسخگویی دقیق و لحظه‌ای در پلتفرم، کاربر احساس مهم بودن پیدا خواهد کرد. همین احساس برای تبدیل تجربه تعامل با برند شما، به یک تجربه منحصر به فرد کفایت می‌کند. دیگر نیاز مشتریان خود در صف طولانی انتظار برای خالی شدن وقت پشتیبان‌ها نگه دارید. ربات گفت‌وگو محور OpenAI در کسری از ثانیه جوابشان را خواهد داد.

product_box

سرویس Chatgpt بدون نیاز به VPS در سایت تکانش

به دلیل محدودیت های موجود، استفاده از Chatgpt برای ایرانیان با چالش های زیادی روبرو است. تکانش در تلاش است تا با برطرف کردن این موانع، دسترسی به این ابزارها را تسهیل کند.

برای استفاده کلیک کنید

چطور پای ربات ChatGPT به پلتفرم‌هایمان باز کنیم؟

بگذارید سوالتان را با سوال جواب بدهم: در ایران یا در سایر نقاط دنیا؟ در سایر نقاط دنیا به این ترتیب برای دریافت کلید API از ربات اقدام می‌کنید و کلید دریافتی را در پلتفرم خود می‌گذارید. در ایران اما اوضاع فرق می‌کند. سرویس‌های کمپانی OpenAI فعال نیستند.

کاربران ایرانی مجبورند برای استفاده از خدمات این ربات شماره مجازی بخرند و دائما به فیلتر شکن متصل باشند. همین موضوع می‌تواند نحوه استفاده از ChatGPT در ایران را کمی پیچیده کند. با این حال، جای هیچ نگرانی وجود ندارد چراکه کلید ورود بی‌دردسر به چت جی‌پی‌تی در دستان مدرسه کسب و کار بین‌المللی تکانش است. اما پیش از صحبت درباره این کلید طلایی نگاهی به ارورهای رایج این ربات برای ایرانی‌ها بیندازیم:

ارور اعصاب خرد کنLimited Capacity

فرض کنید با هزار امید و آرزو ترفندهایی که در اینترنت مبنی بر نحوه استفاده از ChatGPT در ایران مطالعه کرده‌اید را پیاده می‌کنید. شماره مجازی و vpn قوی تهیه می‌کنید. همه قواعد و قوانین سایت را می‌پذیرید، اما در نهایت با ارور Limited Capacity مواجه می‌شوید.

این ارور بیشتر بدان معنا است که در حال حاضر ربات درگیر درخواست‌های متعددی است و باید در صف درخواست دادن بایستید. اما مگر می‌شود؟ همین حالا گفتیم که این ربات است، خبری از صف نیست و این صحبت‌ها. در واقع قضیه از این قرار است که به دلیل نامعتبر بودن IP که در اختیار دارید، ربات ترجیح می‌دهید به جای شما به بقیه سرویس بدهد. خیلی توصیه می‌کنند که در این مواقع DNS فیلترشکن خود را تغییر بدهید، اما خب ما راه حلی داریم که خفن‌تر از همه این صحبت‌ها است.

ChatGPT Is At Capacity Right Now | How To Solve - Kelxfy

ارور Too Many Request

در مواجهه با این ارور و ارورهای مشابه آن، معمولا به شما توصیه می‌کنند که کوکی‌های مرورگرتان را پاک کنید. اما خب بگذارید خیالتان را راحت‌ کنم، این راه حل عمدتا جوابگو نیست. در بخش بعدی به سراغ راه حل طلایی موسسه تکانش برای دور زدن محدودیت‌های ChatGPT خواهیم رفت.

نحوه استفاده از ChatGPT در ایران بدون قطعی و ارور

خب رسیدیم به اصل مطلب. این که چطور بدون ارور بتوانیم از از ChatGPT در ایران استفاده کنیم. موسسه تکانش پورتالی را بر اساس همان APIهایی که بالاتر در موردشان صحبت کردیم طراحی کرده‌ است تا ایرانیان دیگری مشکلی با دریافت خدمات ChatGPT نداشته باشند.

این پورتال به نوعی می‌تواند درخواست‌های شما را با ربات در میان بگذارد و جواب ربات را عینا برایتان آینه کند. همین حالا با ورود به پورتال هوشمند تکانش، محدودیت‌های OpenAI برای کاربران ایرانی را در هم بشکنید. برای استفاده از این ربات نیازی به شماره مجازی و فیلترشکن ندارید. کافی است کد تائید دریافتی روی شماره تلفن ایرانی خود را در سایت بزنید تا وارد ربات شوید.

استفاده از ChatGPT صرفا یک مزیت رقابتی در بیزینس نیست…

قبلا گفته‌ام، باز هم می‌گویم که دنیا منتظر رفع محدودیت ما ایرانی‌ها نمی‌ماند. استفاده بی‌دردسر از ChatGPT چیزی بسیار فراتر از یک مزیت رقابتی به نفع کمپانی‌های خارجی است. این ربات دیر یا زود سبک زندگی مردم را تغییر خواهد داد. به نفع همه ما است که از این غافله عقب نمانیم و همین حالا کار با ربات‌های هوش مصنوعی در ایران را آغاز کنیم.

product_box

آموزش پرامپت نویسی (prompt) در هوش مصنوعی

شما در این دوره با ترفندها و اصول پرامپت نویسی آشنا می‌شوید و یاد می‌گیرید که چطور با هوش مصنوعی و مدل‌های زبانی پیشرفته، محتواهای خلاقانه و با کیفیت تولید کنید و با وارد کردن پرامپت‌های صحیح، بهترین خروجی‌ها را از ربات‌های هوش مصنوعی دریافت کنید.

ثبت نام در دوره پرامپت نویسی هوش مصنوعی

دسته بندی ها