آموزش 10
ویدیو 4 قسمت
آپدیت ۱۴۰۳/۰۴/۱۰
دانشجویان 430 نفر

معرفی دوره

آموزش پرامپت نویسی در هوش مصنوعی برای تولید محتوای متنی، تصویری و ویدیویی

هوش مصنوعی این روزها سروصدای زیادی بر پا کرده است. سراغ هر موضوعی که می‌رویم همه از تاثیر هوش مصنوعی و نحوه استفاده از آن صحبت می‌کنند. یکی از مواردی که هوش مصنوعی توانسته مسیر آسان‌تر و کاربردی‌تری در آن ایجاد کند، تولید محتواست. حالا شما می‌توانید تولید محتواهای مورد نیاز خود در حوزه‌های گوناگون را به ربات‌های هوش مصنوعی بسپارید. البته مانند هر حوزه تخصصی دیگری، بهره گرفتن از هوش مصنوعی هم نیاز به دانش و مهارت دارد. شما باید بدانید که چطور از این قابلیت جدید تکنولوژی استفاده کنید. در این دوره قرار است که با هوش مصنوعی و تکنیک‌های پرامپت‌نویسی آشنا شوید و فرآیند کلی تولید محتوا با استفاده از پرامپت‌ها را فرا بگیرید.

اهمیت پرامپت ‌نویسی چیست؟

پرامپت Prompt‌ در واقع فرآیند نوشتن و ارسال فرمان‌های مختلف به هوش مصنوعی است. هوش مصنوعی با توجه به پرامپتی که به آن وارد می‌شود، خروجی خود را که شامل متن، ‌تصویر و ویدیو است را تحویل می‌دهد. اما پرامپت نویسی جزییات و قوانین خاصی دارد و همینطور هر یک از انواع مختلف هوش مصنوعی پرامپت مخصوص خود را می‌طلبند که باید آن‌ها را بدانید، در غیر اینصورت اگر شما دستور مورد نظر خود را به‌درستی به ربات ندهید، پاسخی که دریافت می‌کنید،‌ چیزی نیست که به‌دنبال آن هستید.

دوره پرامپت نویسی در تکانش

شما در این دوره با ترفندها و اصول پرامپت نویسی آشنا می‌شوید و یاد می‌گیرید که چطور با هوش مصنوعی و مدل‌های زبانی پیشرفته، محتواهای خلاقانه و با کیفیت تولید کنید. مدرس این دوره، آقای محمدعلی صالحیان، به‌عنوان یک کارشناس سئو و مدرس ورد پرس و پرامپت نویسی، شما را در این مسیر همراهی خواهد نمود و به شما کمک خواهد کرد تا با وارد کردن پرامپت‌های صحیح، بهترین خروجی‌ها را از ربات‌های هوش مصنوعی دریافت کنید. در عین حال، شما می‌توانید راه‌های مختلف برای بهبود توانایی نوشتاری و خلاقیت خود پیدا کرده و با بهره‌گیری از اصول سئو، محتواهایی را ایجاد کنید که بیشترین بازدهی را در موتورهای جستجو برای شما به ارمغان آورند.

 

سرفصل‌های دوره پرامپت نویسی

این دوره از سه سرفصل اصلی تشکیل شده است و هر سرفصل شامل بخش‌های متعددی است که به شرح زیر می‌باشد:

فصل اول: معرفی و اصول پرامپت نویسی

در این فصل شما تمام موارد و تکنیک‌های کار در چت GPT را فرا خواهید گرفت. معرفی محیط Chat GPT، نحوه پرامپت‌نویسی در این ربات، معرفی پرامپت‌های خوب، ترجمه متون به کمک ChatGPT و بسیاری موارد دیگر در مورد این ربات محبوب همه در فصل اول معرفی خواهند شد.

فصل دوم: پرامپت نویسی پیشرفته در ChatGPT

در این فصل شما استفاه از الگوهای مختلف برای گرفتن پاسخ‌های مورد نظر، پرامپت‌های جای خالی،‌ پرامپت‌های مقایسه‌ای، پرامپت‌های پرسش قبل از پاسخ، تولید محتوا با سبک نگارشی خود، خلاصه کردن متن،‌ خلاصه کردن ویدیو، تلفیق متن‌ها،‌ تولید شعر، سئو، ساخت انواع نمودار، نوشتن پروپوزال و بسیاری موارد دیگر را یاد می‌گیرید.

فصل سوم: ساخت تصاویر شگفت‌انگیز با Midjourney و سایت‌های مشابه

در این فصل شما نحوه کار با ربات میدجرنی را یاد می‌گیرید. با کمک این ربات شما تصاویری که برای تولید محتوای خاص خود نیاز دارید را خلق می‌کنید.

دوره پرامپت نویسی مناسب چه کسانی است؟

این دوره مناسب نویسندگان محتوا،‌ متخصصان سئو،‌ علاقه‌مندان کار با هوش مصنوعی و تمامی کسانی است که به ارتقای مهارت‌های نوشتاری و استفاده از هوش مصنوعی علاقه‌مند می‌باشند.

اگر در زمینه محتوانویسی تخصص ندارید، نگران نباشید. این دوره مناسب شماست، چون به مرور یاد می‌گیرید که چطور یک محتوای سئو شده و استاندارد بنویسید.

 

سرفصل ها

فصل اول : معرفی و اصول پرامپت نویسی

تعریف هوش مصنوعی و نحوه کارکردن ChatGPT، نحوه ثبت نام در ChatGPT، معرفی محیط ChatGPT، معرفی پرامپت و اصول یک پرامپت خوب، پرامپت نویسی اصولی برای تولید مگامقاله و کتاب، ترجمه متون به کمک ChatGPT

پرامپت نویسی پیشرفته در Chat GPT

مقدمه و 3 اصل پرامپت نویسی، استفاده از الگو برای پاسخ، پرامپت‌های پرسش قبل از پاسخ، پرامپت‌های جای خالی، پرامپت‌های مقایسه‌ای، تولید متن به سبک خودتان، خلاصه متن، بهینه‌سازی و تبدیل آن به یک متن دیگر، خلاصه کردن سریع ویدئو‌های یوتیوب با ChatGPT، توضیحات مربوط به ویدئوی بالا، ایجاد آیکن دلخواه با کمک هوش مصنوعی، تلفیق چند متن در ChatGPT، طرح سوال از متن توسط ChatGPT، نوشتن پروپوزال در ChatGPT، تولید شعر در ChatGPT، دخالت دادن نتایج وب در پاسخ ChatGPT، سئو و کلمات کلیدی، ساخت انواع نمودار با ChatGPT، ساخت بازی "مار" توسط ChatGPT، تولید و دیباگ کد توسط آن

ساخت تصاویر شگفت انگیز با Midjourney و سایتهای مشابه

معرفی و مقدمه ساخت تصویر در میدجرنی، اصول پرامپت نویسی در میدجرنی، فرمت پرامپت، اصلاح کننده ها

بنر

شراکت

شراکت با آکادمی تکانش (طرح شتابدهی) آکادمی تکانش با ارایه یک پیشنهاد متفاوت سعی کرده تا مسیر راحت تری را برای ورود شما عزیزان به فضای بین الملل فراهم سازد. در این حالت آکادمی به عنوان یک شتاب دهنده شغلی بر روی مخاطبین سرمایه گذاری کرده و در نهایت از درآمد ارزی حاصل شده ، به نسبت ۳۰ به ۷۰ با مخاطبین شراکت می کند . این درحالی است که شما درصورت همکاری با ایرانیان مقیم خارج باید بیش از ۳۰ درصد از درآمد را بابت مالیات و صرافی و... پرداخت نمایید. این طرح موجب می گردد ، مخاطبین راحت تر بتوانند در فضای بین المللی به درآمد برسند. خروج از طرح شراکت برای مخاطبین امکان پذیر است که در بخش سوالات متدوال به آن پرداخته شده است.

مدرس و منتور

مدرس
محمد علی صالحیان

  • طراح سایت و توسعه دهنده وردپرس
  • کارشناس سئو  
  • فعالیت در فریلنسری بین‌الملل  
  • مدرس وردپرس، سئو و پرامپت نویسی  
  • موسس دو استارت آپ موفق
  • مدیرعامل استارت‌آپ‌های خط و خال، یاد و مدرسه H

 

سوالات متداول

ثبت نام