قوانین فروش کتاب در آمازون KDP و مدارک موردنیاز برای ساخت حساب کاربری

قوانین فروش کتاب در آمازون KDP و مدارک موردنیاز برای ساخت حساب کاربری
تاریخ: 2023/06/21
بازدید: بازدید
دیدگاه: دیدگاه

Amazon KDP (Kindle Direct Publishing)  یک پلتفرم خودنشر است که به نویسندگان این اجازه را می‌دهد که کتاب‌های خود را در Amazon.com منتشر کرده و به فروش برسانند. استفاده از آن رایگان است و به دلایل بسیاری به پلتفرم محبوب برای نویسندگان و ناشران مستقل تبدیل شده است. بااین‌حال، مقررات متعددی وجود دارد که قبل از استفاده از Amazon KDPباید با آنان آشنا شوید و همچنین دستورالعمل‌هایی برای ثبت‌نام و تولید و فروش کتاب در پلتفرم مقرر شده است که باید از آن‌ها پیروی کنید. گرچه فروش کتاب در آمازون تصمیمی مثبت برای نویسندگان در سطح جهانی است، بهتر است قبل از ورود به این زمینه از قوانین این پلتفرم به‌خوبی آگاه باشید که در مسیر متضرر نشوید.

محتوای کتاب در آمازون

برای شروع، باید اطمینان حاصل شود که محتوای اثر با دستورالعمل‌های محتوای آمازون مطابقت دارد. این شامل پرهیز از محتوای توهین‌آمیز یا غیرقانونی، مانند سخنان مشوق عداوت و تنفر، هرزه‌نگاری، و نقض حق نسخه‌برداری می‌شود. علاوه بر این، هر محتوایی که فعالیت‌های غیرقانونی را تبلیغ کند یا شرایط خدمات آمازون را نقض کند، حذف خواهد شد. نویسندگان همچنین موظف‌اند اثر اصلی خود را خلق کنند و از سرقت ادبی یا کپی‌کردن آثار دیگران خودداری کنند.

حساب کاربری برای فروش کتاب در آمازون

هنگامی که یک نویسنده تأیید کرد که محتوای اثرش با دستورالعمل‌های آمازون مطابقت دارد، می‌تواند برای یک حساب کاربری در پلتفرم KDP ثبت‌نام کند. این فرآیند نسبتاً ساده است و نویسنده فقط نیاز دارد یک آدرس ایمیل معتبر و برخی اطلاعات اولیه شخصی را وارد کند. پس از ثبت‌نام، نویسندگان می‌توانند نمایه (پروفایل) خود را ایجاد کنند و شروع به آپلود کتاب(های) خود کنند.

قوانین فروش کتاب در کیندل

فرمت کتاب در آمازون

هنگام تولید کتاب در Amazon KDP، نویسندگان این گزینه را دارند که آثار خود را در چندین فرمت از جمله  PDF، EPUB  و MOBI آپلود کنند. آمازون همچنین ابزار رایگانی به نام Kindle Create ارائه می‌کند که به نویسندگان اجازه می‌دهد نوشته‌های خود را برای خوانندگان Kindle قالب‌بندی کنند و فهرستی از مطالب، سرصفحه‌ها و پاورقی‌ها ایجاد کنند. بااین‌حال، توصیه می‌شود که نویسندگان قالب‌بندی خود را دوباره بررسی کنند تا مطمئن شوند کتاب الکترونیکی آن‌ها در همه دستگاه‌ها قابل خواندن است.

فروش کتاب در آمازون

فروش کتاب در Amazon KDP نیز نسبتاً ساده است. نویسندگان باید برای کتاب خود قیمت تعیین کنند و نرخ حق امتیاز خود را انتخاب کنند. آمازون دو گزینه حق امتیاز ارائه می‌دهد: 35٪ و 70٪. نرخ حق امتیاز 35 درصد برای کتاب‌هایی با قیمت کمتر از 2.99 دلار است، درحالی‌که نرخ حق امتیاز 70 درصد برای کتاب‌هایی با قیمت بین 2.99 تا 9.99 دلار است. نویسندگان باید در نظر داشته باشند که آمازون نیز درصدی از قیمت فروش را بسته به نرخ حق امتیاز انتخابی می‌گیرد.

Amazon KDP  یک پلتفرم عالی برای نویسندگان و ناشران مستقل است که به دنبال فروش آنلاین کتاب‌های خود و درآمدزایی هستند. اما باید از دستورالعمل‌های محتوای آمازون پیروی کنند و مطمئن شوند به‌هیچ‌عنوان سرقت ادبی در اثر نیست.

حتما بخوانید بازاریابی کتاب در آمازون در ایران و راه‌های افزایش فروش در KDP

مدارک موردنیاز برای فروش کتاب در آمازون

برای فروش کتاب در پلتفرم آمازون، نویسندگان باید اسناد مختلفی را ارائه دهند. این اسناد برای اطمینان از اینکه کتاب برای فروش تأیید شده است و نویسنده قادر به دریافت پول برای کار خود است مهم هستند. برخی از مدارک و اسناد اصلی که نویسندگان باید ارائه دهند در اینجا آمده است:

 1. 1. نسخه کامل شده کتاب: این سند اصلی است که نویسندگان باید ارائه دهند. باید یک نسخه کامل از کتابی باشد که می‌خواهند بفروشند. نسخه باید بر اساس دستورالعمل‌های آمازون که در وب سایت آنها یافت می‌شود، قالب‌بندی شود.
 2. 2. جلد کتاب: جلد کتاب بخش مهمی از فرآیند فروش کتاب است. باید چشم‌نواز و جذاب باشد و به طور دقیق محتوای کتاب را نشان دهد. نویسندگان می‌توانند جلد کتاب خود را طراحی کنند یا یک طراح حرفه‌ای را استخدام کنند تا این کار را برای آنها انجام دهد.
 3. ISBN: ISBN یک شناسه منحصربه‌فرد برای یک کتاب است. برای ردیابی فروش و اطمینان از فهرست‌بندی مناسب کتاب استفاده می‌شود. نویسندگان می‌توانندISBN را از یک ارائه‌دهنده مجاز خریداری کنند یا از گزینه رایگان ISBN آمازون استفاده کنند.
 4. 4. شماره شناسایی مالیاتی: نویسندگان برای دریافت وجه کار خود باید یک شماره شناسایی مالیاتی ارائه دهند. این می‌تواند یک شماره تأمین اجتماعی (برای ساکنان ایالات متحده) یا یک شماره شناسایی مالیاتی بین‌المللی (برای ساکنان غیرآمریکایی) باشد.
 5. 5. اطلاعات حساب بانکی: نویسندگان باید اطلاعات حساب بانکی خود را برای دریافت وجه کار خود ارائه دهند. این شامل نام بانک، شماره‌حساب و شماره مسیر است. ممکن است پلتفرم از شما تقاضا ارائه پاسپورت یا گواهینامه رانندگی ( مدرک شناسایی) هم بکند.

 

مقررات فروش کتاب در Amazon KDP

مقررات فروش کتاب در  Amazon KDP

حتما قبل از آپلود محتوا، مقررات پلتفرم آمازون را  با دقت مطالعه کنید که از شرایط انتشار کتاب و موارد مالی مطلع شوید. این قوانین شامل موارد زیر است:

 1. حق چاپ: نویسندگان باید اطمینان حاصل کنند که محتوای آن‌ها سرقت ادبی ندارد، و حق قانونی استفاده از هر گونه تصویر، صدا، ویدئو یا سایر مطالب موجود در اثر خود را دارند.
 2. فراداده: نویسندگان باید ابرداده‌های دقیق و مرتبط از جمله عنوان، نام نویسنده، توضیحات و کلمات کلیدی را ارائه دهند.
 3. 3. قیمت‌گذاری: نویسندگان باید کتاب‌های خود را طبق دستورالعمل‌های آمازون قیمت‌گذاری کنند که ممکن است بر اساس طول کتاب، ژانر و عوامل دیگر متفاوت باشد.
 4. 4. کیفیت: نویسندگان باید اطمینان حاصل کنند که کتاب‌هایشان از کیفیت بالا، با قالب‌بندی، املا صحیح، دستور زبان و نقطه‌گذاری مناسب برخوردار است.
حتما بخوانید مزایای فروش در آمازون چیست؟

بسته‌شدن حساب کاربری در آمازون :KDP

وبسایت آمازون ممکن است به دلیل نقض قوانین صفحه کاربری شما را موقتاً یا دائماً ببندد. پس حتماً از قوانین آن پیروی کنید. برخی از این دلایل ممکن است موارد زیر باشند:

 1. 1. نقض دستورالعمل‌های محتوا: هر محتوایی که دستورالعمل‌های محتوای آمازون را نقض کند، از جمله سخنان مشوق تنفر، هرزه‌نگاری و فعالیت‌های غیرقانونی، می‌تواند منجر به ممنوعیت فوری شود.
 2. 2. سرقت ادبی: اگر آمازون متوجه شود که یک نویسنده محتوای سرقت ادبی دارد، می‌تواند از پلتفرم منع شود.
 3. 3. دست‌کاری ابرداده‌ها: ابرداده‌های نادرست یا گمراه‌کننده، مانند توضیحات نادرست یا بررسی‌های جعلی، می‌تواند منجر به ممنوعیت شود.
 4. 4. نقض قیمت‌گذاری: نقض قیمت‌گذاری، مانند تعیین قیمت‌ها زیر حداقل قیمت آمازون یا دستکاری قیمت‌ها برای به‌دست‌آوردن مزیت ناعادلانه، می‌تواند منجر به ممنوعیت شود.
 5. مشکلات کیفیت: اگر نویسنده‌ای به طور مکرر محتوای با کیفیت پایین را با خطا، مشکلات قالب‌بندی یا مشکلات دیگر منتشر کند، ممکن است از فعالیت در Amazon KDP محروم شود.

قوانین فروش کتاب در آمازون از ایران

در مرحله ساخت حساب کاربری ایرانیان داخل کشور دچار مشکل می‌شوند؛ زیرا آمازون یکی از پلتفرم‌هایی است که برای ایرانیان داخل ایران تحریم است. پس نویسندگان ایرانی چگونه می‌توانند در آمازون به فروش کتاب خود بپردازند؟

آکادمی تکانش این بستر را برای نویسندگان ایرانی فرآهم کرده است که بتوانند آثار خود را در وبسایت آمازون KDP  به فروش برسانند. این مسیر مشخصاً با چالش‌هایی همراه است؛ ولی شما این فرصت را پیدا می‌کنید که اثر خود را در بازار بین‌المللی به فروش برسانید و جدای از منافع مالی، برای خود رزومه‌ای قوی بسازید. برای موفقیت در این پلتفرم می‌توانید از ترفندها و شیوه‌های کاربردی در آمازون که آکادمی تکانش در اختیار کاربران ایرانی قرار می‌دهد استفاده کنید.

product_box

کارگاه تولید و فروش Ebook در فروشگاه آمازون

دوره تولید و فروش کتاب الکترونیکی در آمازون آکادمی تکانش به شما کمک می‌کند که بدون نیاز به تخصص نویسندگی، صفحه آرایی و انتشارات کتاب خود را تولید، دیزاین و در آمازون به فروش برسانید.

ثبت نام

دسته بندی ها