آموزش 5
ویدیو 10 قسمت
آپدیت ۱۴۰۳/۰۴/۱۸
دانشجویان 430 نفر

معرفی دوره

پرپلی چیست؟

پرپلی (Preply) یک پلتفرم جهانی برای آموزش آنلاین است که به عنوان یک پل ارتباطی بین معلمان و دانش‌آموزان در زمینه‌های مختلف عمل می‌کند. از ریاضیات و فیزیک گرفته تا شیمی، فلسفه، منطق و علوم کامپیوتر، موضوعات متنوعی در پرپلی آموزش داده می‌شود. اما مهم‌ترین محور فعالیت این وبسایت، تدریس زبان‌های بین‌المللی است. در پرپلی، بیش از 50 زبان زنده دنیا توسط معلمان از سراسر جهان به دانش‌آموزانی از نقاط مختلف دنیا به صورت آنلاین تدریس می‌شود.

اگر شما به زبانی غیر از زبان مادری خود تسلط دارید، می‌توانید به عنوان مدرس در این پلتفرم ثبت‌نام کنید و به درآمد دلاری دست یابید. یکی از مزایای پرپلی این است که برای شروع تدریس نیازی به داشتن تجربه یا مدرک خاصی نیست، اگرچه داشتن مدارک و رزومه قوی‌تر می‌تواند به افزایش درآمد شما کمک کند. این ویژگی، فرصت مناسبی را برای افراد مختلف با سطوح مختلف تجربه و تخصص فراهم می‌کند تا بتوانند به عنوان مدرس فعالیت کنند و از این راه کسب درآمد کنند.

 

با مدرس این دوره بیشتر آشنا شوید

من فائزه اصحاب هاشمی، فارغ‌التحصیل رشته ژنتیک،‌ و مدرس زبان در جهاد دانشگاهی،‌ مدرسه بین‌المللی ملل اصفهان، و با سابقه آموزش 3 سال تدریس در فضای بین المللی و چندین ماه در پلتفرم پرپلی در کنار شما هستم تا تجربیات خود را از مسیر دستیابی به درآمد چند هزار دلاری که در این پلتفرم کسب کرده ام را در اختیار شما قرار بدم.

در این مسیر بنده پکیج های سطح بندی شده آموزشی مخصوص تدریس به زبان آموزان را در اختیار شما قرار میدم در نتیحه نیازی نیست شما مدرسین عزیز دغدغه تولید محتوا برای افراد با سطح های مختلف را داشته باشید.

در این دوره سعی کردم تمام آنچه را که ماه ها در جهت رضایت زبان آموزان و افزایش درآمد دلاری خود آزمون و خطا و تجربه کرده ام را با شما به اشتراک بگذارم.

 

 

شرایط و قوانین تدریس زبان از طریق پرپلی چیست؟

به دلیل ماهیت اوکراینی پلتفرم پرپلی، دسترسی معلمان ایرانی و روسی به این سایت محدود شده است. در نتیجه، مدرسین ایرانی نمی‌توانند زبان‌های بین‌المللی را به دانش‌آموزان خارجی تدریس کنند و بنابراین امکان کسب درآمد ارزی (دلاری) از طریق این پلتفرم برای آنان وجود ندارد.

اما برای حضور در این پلتفرم دو راهکار وجود دارد:

 1. راهکار اول: ساخت اکانت و احراز هویت در این پلتفرم از لوکیشنی خارج از ایران و داشتن ID کارت و ایجاد حساب paypal برای نقد کردن درآمد
 2. راهکار دوم: همکاری با تکانش

در حالت اول، برای وریفای کردن اکانت خود باید لوکیشن خود را برای کاربر احراز کنید. همچنین برای تایید حساب مالیتان، به یک آیدی کارت معتبر و برای انتقال درآمد به حساب خودتان نیز به یک اکانت paypal نیاز دارید.

به این مورد توجه داشته باشید که در صورتی که پاسپورت کشور دیگری را ندارید، حساب کاربریتان را با نام فرد دیگری باید ثبت کنید و بنابراین، تمامی اطلاعات حساب شما (نام و تصویر و…) مربوط به فرد دیگری خواهد بود.

اما در همکاری با تکانش نیازی به هیچ کدام این موارد بالا نخواهید داشت. ضمن اینکه تیم مشاوران و همکاران تکانش، همواره کنار شما هستند و مشاوره و آموزش های جامع و موثری برای رشد درآمد ارزی تان به شما خواهند داشت.

 

مزایای تدریس زبان در پرپلی چیست؟

7 مزیت مهم تدریس زبان در پلتفرم پرپلی عبارت است از:

 1. کسب درآمد ارزی: پر واضح است که مبنای تدریس زبان انگلیسی در پلتفرم بین المللی پرپلی، بر اساس ارزهای بین المللی دلار و یورو محاسبه و پرداخت می شود و حق التدریس ریالی، اصلا قابل مقایسه با درآمد ارزی نیست. طبق داده کاوی انجام شدۀ تیم تکانش، درآمد مدرسین زبان که در همکاری با تکانش هستند، 21 برابر بیشتر از درآمد ریالی خود بدست می آورند.
 2. کسب رزومۀ بین المللی: پرپلی یکی از بهترین پلتفرم های آموزش آنلاین، خصوصا آموزش زبان است و تدریس زبان های بین المللی در این پلتفرم، یک رزومۀ معتبر بین المللی برای شما خواهد ساخت.
 3. آشنایی با فرهنگ های مختلف: دانش آموزانی از سراسر دنیا از طریق پرپلی آموزش می بینند و این فرصت بسیار خوبی برای مدرسین است تا با فرهنگ های مختلف آشنا شوند.
 4. شرکت در وبینارها و کنفرانس های رایگان: در پلتفرم پرپلی هر هفته تعداد زیادی کنفرانس، وبینار و دورۀ آموزشی برگزار میشود که شما به عنوان مدرسین زبان میتوانید به صورت رایگان در آنها شرکت کنند و مهارت و معلومات خود را افزایش دهید؛ ضمن اینکه رزومۀ خیلی خوبی نیز برای شما خواهد بود. علاوه بر این موارد، پرپلی دوره تی تی سی (TTC) را به صورت رایگان به معلمین و مدرسین ارائه میکند و در انتهای دوره نیز به شرکت کنندگان گواهی تدریس بین المللی اعطا میکند. شما میتوانید از همین مدرک استفاده کنید و روی اکانت خودتون آپلود کنید و دانشجوهای بیشتری جذب کنید.
 5. به روز رسانی سواد تدریس خود: بودن در فضای بین المللی پرپلی، قرارگیری در لبۀ یادگیری است و این فرصت مهمی برای ارتقای سواد تدریس شما است.
 6. افزایش دلخواه حق التدریس خود: برخلاف آموزشگاه های زبان، قادر خواهید بود که مبلغ حق التدریس خود را حتی برای یک دانش آموز خاص افزایش دهید. ضمن اینکه با کسب ساقۀ بیشتر در پرپلی، رزومۀ قوی تری خواهید داشت و به همین دلیل مبلغ حق التدریس شما همواره رو به رشد خواهد بود.
 7. تدریس بدون نظارت و دخالت: به راحتی و بدون نظارت و دخالت افراد، متریال آموزشی دلخواه خود را تدریس کنید و مدیریت کلاس های خود را برعهده داشته باشید.
 8. بی نیازی به موقعیت جغرافیایی و زمان خاص: شما به عنوان یک فریلنسر آموزشی میتوانید در هر موقعیت جغرافیایی  و در هر زمانی که مایلید آموزش دهید و درآمد دلاری داشته باشید.

درآمد دلاری تدریس زبان در پرپلی چقدر است؟

بر اساس آمار تیم دادۀ تکانش، میانگین درآمد یک مدرس زبان که 6 ماه از شروع فعالیت حرفه ایش در پرپلی گذشته باشد، عددی بین 4 تا 6 هزار دلار در ماه است. زمان کلاس های پرپلی، 50 دقیقه است و فردی که 6 ماه از همکاریش در پرپلی گذشته باشد، به صورت میانگین ساعتی بین 25 تا 30 دلار درآمد خواهد داشت، البته که این عدد تا ساعتی 50 دلار هم بالا میرود. البته که درآمد مدرسین پرپتانسیل تکانش، به مراتب بیشتر از این اعداد است.

مشکلات تدریس در آموزشگاه های زبان

۷ مشکل مهم تدریس در آموزشگاه های زبان عبارت است از:

 1. وابستگی کسب درآمد و مقدار آن به موقعیت مکانی آموزشگاه وابسته است و به سختی میتوان آن را تغییر داد
 2. کسب درآمد ریالی و رشد کم آن در دوره های قراردادی مختلف
 3. نبود امکان افزایش مبلغ حق التدریس تا انتهای مهلت قرارداد
 4. وجود نظارت و دخالت از سمت مدیریت آموزشگاه ها
 5. کسر مبلغ قابل توجهی از درآمد مدرس به عنوان هزینه های آموزشگاه
 6. نبود فرصت رزومه سازی بین المللی
 7. نداشتن دانش آموزان بین المللی که معمولا مطالبه گری کمتری دارند و با کیفیت تر اند

مزایای همکاری با تکانش چیست؟

با خرید این دورۀ آموزشی تدریس در پرپلی، به جمع همکاران و شرکای تجاری تکانش میپیوندید و ما موظفیم که این خدمات را به شما ارائه کنیم:

خدمات فنی و مربوط به اکانت شما:

 1. فراهم کردن زیرساخت های کافی مورد نیاز شما، VPS و آیتم های دیگر و آموزش کامل آنها
 2. ساخت اکانت به نام خودتان
 3. احراز هویت شما در موقعیت مکانی انگلستان و کانادا برای تخصیص حداکثر اعتبار به اکانت شما
 4. خدمات کامل و بی دردسر نقد کردن درآمد شما

خدمات آموزشی تکانش به شما:

 1. آموزش کامل اینکه چطور در پرپلی فعالیت کنید؟
 2. آموزش کامل اینکه چه کارها و اقداماتی انجام دهید تا رشد خوبی داشته باشید؟
 3. آموزش کامل تکنیک های کار کردن با پرپلی
 4. آموزش کامل اینکه چطور در زمانی کوتاه، به درآمد خوبی برسیم؟
 5. آموزش ترفندها و قلق های درآمدزایی دلاری از طریق پلتفرم پرپلی

چرا الان در پرپلی فعال شویم؟

تصمیم الان شما، دستاوردهای آینده را برای شما به وجود خواهد آورد. شما به عنوان یک مدرس زبان بین المللی در پلتفرم آنلاین، چیزی جز حساب کاربری و پروفایل، برای معرفی خودتان ندارید. در پروفایل شما موارد مهمی همچون سابقۀ همکاری با پرپلی، نظرات دانش آموزان و کامنت های شما در کنار مدارکی که کسب کرده اید نمایش داده می شوند. مجموع این موارد در بلند مدت، عامل بسیار مهمی در تعیین مبلغ همکاری و مشتریان بیشتر شما می شود. بنابراین بهتر است که زودتر به کامیونیتی مدرسین پرپلی بپیوندید و درآمد دلاری خود را شروع کنید.

نکات تکمیلی تدریس در پرپلی:

 • اگر شما معلم زبان انگلیسی یا اسپانیایی هستید اصلا نیاز نیست نگران پیدا کردن محتوا برای کلاستون باشید. پرپلی برای معلم های این ۲ زبان، متریال های تدریس همه سطوح را تهیه کرده و در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر هم مدرس زبانهای دیگری غیر از این 2 هستید میتوانید در قسمت منابع دیجیتال پرپلی از منابعی که معلم های همکارتون پیشنهاد دادند و لینکش رو گذاشتند استفاده کنید.
 • یکی از علت های برتری پرپلی نسبت به سایر پلتفرم های تدریس زبان این است که نیاز نیست شما Native زبان باشید یا مدرک رسمی تدریس زبان از آموزشگاه های معتبر بین المللی را داشته باشید تا بتوانید تدریس کنید. اگر شما هیچ کدام از این دو شرط را ندارید، باز هم میتوانید در پرپلی هر زبانی که آشنایی دارید را تدریس کنید و درآمد کسب کنید
 • رفتید سر کلاس و زبان آموزانتون غایب بود؟ نگران نباشید، حق التدریستان را دریافت میکنید.
 • زبان آموزتان از شما خیلی انرژی می گیرد و چک کردن تکالیفش وقت زیادی از شما میطلبد؟ برای این زبان آموز خاص هم میتوانید جداگانه حق التدریس تان را افزایش دهید.
 • چند دقیقه به شروع کلاس مانده و احیانا مشکلی براتون پیش آمده و نمی‌توانید کلاس را برگزار کنید؟ همان لحظه میتوانید ساعت کلاستان را تغییر دهید یا کلاس را کنسل کنید. وقتی در پرپلی تدریس میکنید، شرایط دقیقا همانطور است که به عنوان یک معلم همیشه آرزویش را داشتید


  جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مسیر شغلی متناسب با مهارت های خود فرم دریافت مشاوره را تکمیل کنید و منتظر تماس مشاورین آکادمی باشید.

سرفصل ها

بنر

شراکت

شراکت با آکادمی تکانش (طرح شتابدهی) آکادمی تکانش با ارایه یک پیشنهاد متفاوت سعی کرده تا مسیر راحت تری را برای ورود شما عزیزان به فضای بین الملل فراهم سازد. در این حالت آکادمی به عنوان یک شتاب دهنده شغلی بر روی مخاطبین سرمایه گذاری کرده و در نهایت از درآمد ارزی حاصل شده ، به نسبت ۳۰ به ۷۰ با مخاطبین شراکت می کند . این درحالی است که شما درصورت همکاری با ایرانیان مقیم خارج باید بیش از ۳۰ درصد از درآمد را بابت مالیات و صرافی و... پرداخت نمایید. این طرح موجب می گردد ، مخاطبین راحت تر بتوانند در فضای بین المللی به درآمد برسند. خروج از طرح شراکت برای مخاطبین امکان پذیر است که در بخش سوالات متدوال به آن پرداخته شده است.

مدرس و منتور

مدرس
فائزه اصحاب هاشمی

سوالات متداول

ثبت نام