آموزش 20
ویدیو 10 قسمت
آپدیت ۱۴۰۳/۰۴/۲۰
دانشجویان 430 نفر

معرفی دوره

پرپلی چیست؟ چطور در preply فعالیت داشته باشیم؟

پرپلی (preply) به عنوان بستر بین المللی آموزش آنلاین، یک پلتفرم موثر بین مدرسین و معلمین حوزه های مختلف و دانش آموزان است. در پرپلی موضوعات متنوعی از ریاضیات گرفته تا فیزیک و شیمی و فلسفه و منطق و علوم کامپیوتر، تدریس می شود. اما تدریس زبان های بین المللی، مهمترین موضوع وبسایت پرپلی است. در سایت پرپلی بیش از 50 زبان زندۀ دنیا تدریس می شود و معلمینی از سراسر دنیا، به صورت آنلاین به دانش آموزانی از سراسر دنیا مهارت های زبانی را تدریس میکنند.

اگر شما زبان دیگری نیز به جز زبان مادری تان بلد هستید، قادرید در این پلتفرم تدریس کنید و به دلار درآمد کسب کنید. نکته مهم دیگر این است که برای تدریس در این پلتفرم اصلا نیاز به تجربه، رزومه و مدرکی خاص ندارید. البته که اگر مدرک و رزومه قوی ای داشته باشید، می توانید درآمد بیشتری بدست بیاورید.

 

👩‍🏫با مدرس این دوره بیشتر آشنا شوید

من تیدا گودرزی، فارغ‌التحصیل کارشناسی کامپیوتر، مدرس زبان انگلیسی در آموزشگاه‌های گلدیس، تهران کمبریج، دانشمندان و رایکا، با ۸ سال سابقه تدریس به تمامی گروه‌های سنی، و با تجربه برگزاری ورک‌شاپ‌های روش تدریس زبان به گروه‌های مختلف، این دوره را برای شما علاقه‌مندان به تدریس ارائه خواهم کرد. با توجه به اینکه زمان زیادی از تدریس خودم رو صرف آموزش به کودکان و نوجوانان کردم، در این دوره تجربیات خودم رو در اختیار شما قرار میدم تا به یکی از بهترین مدرسین حوزه کودک و نوجوان تبدیل شوید.

 

 

شرایط و قوانین تدریس زبان از طریق preply چیست؟

با توجه به ماهیت اوکراینی پلتفرم پرپلی، حضور دو کشور ایران و روسیه در آن محدود شده است و مدرسین ایرانی، امکان تدریس زبان های بین المللی را برای شاگردان بین المللی ندارند و عملا امکان کسب درآمد ارزی (دلاری) از طریق این پلتفرم برای مدرسین زبان های مختلف میسر نیست.

 

 

برای فعالیت و ساخت اکانت preply دو راهکار وجود دارد:

 

1️⃣ راهکار اول | ساخت اکانت توسط خودتان و انجام فرآیند های سخت و پر ریسک احراز هویت⛔

در این حالت، برای وریفای کردن اکانت خود باید لوکیشن خود را برای preply احراز کنید. همچنین برای تایید حساب مالیتان، به یک آیدی کارت معتبر و برای انتقال درآمد به حساب خودتان نیز به یک اکانت paypal نیاز دارید.به این مورد توجه داشته باشید که در صورتی که پاسپورت کشور دیگری را ندارید، حساب کاربریتان را با نام فرد دیگری باید ثبت کنید و بنابراین، تمامی اطلاعات حساب شما (نام و تصویر و…) مربوط به فرد دیگری خواهد بود. مشکلات از جایی شروع میشود که شما در کلاس حاضر میشوید و مشخصات شما با فرد احراز شده متفاوت است. مشکلاتی مثل غیر فعال شدن حساب کاربری شما و ...

 

2️⃣راهکار دوم | همه مسائل رو به تکانش بسپارید و تمرکزتون رو روی پیشرفت زبان آموزانتان بگذارید✅

اما در حالت دوم یعنی همکاری با تکانش نیازی به هیچ کدام این موارد بالا نخواهید داشت. ضمن اینکه تیم مشاوران و همکاران تکانش، همواره کنار شما هستند و مشاوره و آموزش های جامع و موثری برای رشد درآمد ارزی تان به شما خواهند داشت. در ادامه با دیگر مزایای تکانش آشنا می‌شوید

✔ خدمات آموزشی تکانش :

 1. پشتیبانی کامل و دائمی توسط مدرس دوره
 2. رصد میزان پیشرفت آموزشی شما توسط منتور های با تجربه و رفع موانع احتمالی تا رسیدن به درآمد دلاری
 3.  تضمین به روز ترین آموزش فعالیت در پرپلی
 4. دسترسی مادام العمر به محتوای آموزشی + دریافت رایگان آپدیت های دوره
 5. عضویت در شبکه معلمین پرپلی تکانش و استفاده از تجربیات فعالین این پلتفرم

خدمات فنی و مرتبط با اکانت :

 1. فراهم کردن زیرساخت های کافی مورد نیاز شما، VPS و آیتم های دیگر و آموزش کامل آنها
 2. ساخت اکانت به نام خودتان
 3. احراز هویت شما در موقعیت مکانی انگلستان و کانادا برای تخصیص حداکثر اعتبار به اکانت شما
 4. خدمات کامل و بی دردسر نقد کردن درآمد شما

 

 

مزایای تدریس زبان در پرپلی چیست؟

 1. کسب درآمد ارزی: پر واضح است که مبنای تدریس زبان انگلیسی در پلتفرم بین المللی پرپلی، بر اساس ارزهای بین المللی دلار و یورو محاسبه و پرداخت می شود و حق التدریس ریالی، اصلا قابل مقایسه با درآمد ارزی نیست. طبق داده کاوی انجام شدۀ تیم تکانش، درآمد مدرسین زبان که در همکاری با تکانش هستند، 21 برابر بیشتر از درآمد ریالی خود بدست می آورند.
 2. کسب رزومۀ بین المللی: پرپلی یکی از بهترین پلتفرم های آموزش آنلاین، خصوصا آموزش زبان است و تدریس زبان های بین المللی در این پلتفرم، یک رزومۀ معتبر بین المللی برای شما خواهد ساخت.
 3. آشنایی با فرهنگ های مختلف: دانش آموزانی از سراسر دنیا از طریق پرپلی آموزش می بینند و این فرصت بسیار خوبی برای مدرسین است تا با فرهنگ های مختلف آشنا شوند.
 4. شرکت در وبینارها و کنفرانس های رایگان: در پلتفرم پرپلی هر هفته تعداد زیادی کنفرانس، وبینار و دورۀ آموزشی برگزار میشود که شما به عنوان مدرسی زبان میتوانید به صورت رایگان در آنها شرکت کنید و مهارت و معلومات خود را افزایش دهید؛ ضمن اینکه رزومۀ خیلی خوبی نیز برای شما خواهد بود. علاوه بر این موارد، پرپلی دوره تی تی سی (TTC) را به صورت رایگان به معلمین و مدرسین ارائه میکند و در انتهای دوره نیز به شرکت کنندگان گواهی تدریس بین المللی اعطا میکند. شما میتوانید از همین مدرک استفاده کنید و روی اکانت خودتون آپلود کنید و دانشجوهای بیشتری جذب کنید.
 5. به روز رسانی سواد تدریس خود: بودن در فضای بین المللی پرپلی، قرارگیری در لبۀ یادگیری است و این فرصت مهمی برای ارتقای سواد تدریس شما است.
 6. افزایش دلخواه حق التدریس خود: برخلاف آموزشگاه های زبان، قادر خواهید بود که مبلغ حق التدریس خود را حتی برای یک دانش آموز خاص افزایش دهید. ضمن اینکه با کسب سابقه بیشتر در پرپلی، رزومۀ قوی تری خواهید داشت و به همین دلیل مبلغ حق التدریس شما همواره رو به رشد خواهد بود.
 7. تدریس بدون نظارت و دخالت: به راحتی و بدون نظارت و دخالت افراد، متریال آموزشی دلخواه خود را تدریس کنید و مدیریت کلاس های خود را برعهده داشته باشید.
 8. بی نیازی به موقعیت جغرافیایی و زمان خاص: شما به عنوان یک فریلنسر آموزشی میتوانید در هر موقعیت جغرافیایی  و در هر زمانی که مایلید آموزش دهید و درآمد دلاری داشته باشید.

 

💲درآمد دلاری تدریس زبان در preply چقدر است؟

بر اساس آمار تیم دادۀ تکانش، میانگین درآمد یک مدرس زبان که 6 ماه از شروع فعالیت حرفه ایش در پرپلی گذشته باشد، عددی بین 4 تا 6 هزار دلار در ماه است. زمان کلاس های پرپلی، 50 دقیقه است و فردی که 6 ماه از همکاریش در پرپلی گذشته باشد، به صورت میانگین ساعتی بین 25 تا 30 دلار درآمد خواهد داشت، البته که این عدد تا ساعتی 50 دلار هم بالا میرود. البته که درآمد مدرسین پرپتانسیل تکانش، به مراتب بیشتر از این اعداد است.

 

چرا الان در پرپلی فعال شویم؟

تصمیم الان شما، دستاوردهای آینده را برای شما به وجود خواهد آورد. شما به عنوان یک مدرس زبان بین المللی در پلتفرم آنلاین، چیزی جز حساب کاربری و پروفایل، برای معرفی خودتان ندارید. در پروفایل شما موارد مهمی همچون سابقۀ همکاری با پرپلی، نظرات دانش آموزان و کامنت های شما در کنار مدارکی که کسب کرده اید نمایش داده می شوند. مجموع این موارد در بلند مدت، عامل بسیار مهمی در تعیین مبلغ همکاری و مشتریان بیشتر شما می شود. بنابراین بهتر است که زودتر به کامیونیتی مدرسین پرپلی بپیوندید و درآمد دلاری خود را شروع کنید.

 

نکات تکمیلی تدریس در پرپلی:

 • اگر شما معلم زبان انگلیسی یا اسپانیایی هستید اصلا نیاز نیست نگران پیدا کردن محتوا برای کلاستون باشید. پرپلی برای معلم های این ۲ زبان، متریال های تدریس همه سطوح را تهیه کرده و در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر هم مدرس زبانهای دیگری غیر از این 2 هستید میتوانید در قسمت منابع دیجیتال پرپلی از منابعی که معلم های همکارتون پیشنهاد دادند و لینکش رو گذاشتند استفاده کنید.
 • یکی از علت های برتری پرپلی نسبت به سایر پلتفرم های تدریس زبان این است که نیاز نیست شما Native زبان باشید یا مدرک رسمی تدریس زبان از آموزشگاه های معتبر بین المللی را داشته باشید تا بتوانید تدریس کنید. اگر شما هیچ کدام از این دو شرط را ندارید، باز هم میتوانید در پرپلی هر زبانی که آشنایی دارید را تدریس کنید و درآمد کسب کنید
 • آیا وارد کلاس شدید و دیدید که زبان‌آموزانتان غایب هستند؟ نگران نباشید، حق‌التدریس شما به هر حال پرداخت خواهد شد.
 • زبان آموزتان از شما خیلی انرژی می گیرد و چک کردن تکالیفش وقت زیادی از شما میطلبد؟ برای این زبان آموز خاص هم میتوانید جداگانه حق التدریس تان را افزایش دهید.
 • چند دقیقه به شروع کلاس مانده و احیانا مشکلی براتون پیش آمده و نمی‌توانید کلاس را برگزار کنید؟ همان لحظه میتوانید ساعت کلاستان را تغییر دهید یا کلاس را کنسل کنید. وقتی در پرپلی تدریس میکنید، شرایط دقیقا همانطور است که به عنوان یک معلم همیشه آرزویش را داشتید

 

مشکلات تدریس در آموزشگاه های زبان

۷ مشکل مهم تدریس در آموزشگاه های زبان عبارت است از:

 1. وابستگی کسب درآمد و مقدار آن به موقعیت مکانی آموزشگاه وابسته است و به سختی میتوان آن را تغییر داد
 2. کسب درآمد ریالی و رشد کم آن در دوره های قراردادی مختلف
 3. نبود امکان افزایش مبلغ حق التدریس تا انتهای مهلت قرارداد
 4. وجود نظارت و دخالت از سمت مدیریت آموزشگاه ها
 5. کسر مبلغ قابل توجهی از درآمد مدرس به عنوان هزینه های آموزشگاه
 6. نبود فرصت رزومه سازی بین المللی
 7. نداشتن دانش آموزان بین المللی که معمولا مطالبه گری کمتری دارند و با کیفیت تر اند
جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مسیر شغلی متناسب با مهارت های خود فرم دریافت مشاوره را تکمیل کنید و منتظر تماس مشاورین آکادمی باشید.

سرفصل ها

مقدمات

آشنایی با پرپلی، مزایای پرپلی، مخاطبین دوره، مسیر پیش رو در پرپلی چیست؟، وضعیت درآمدی در پرپلی چگونه است؟، مدارک موردنیاز برای ورود به پرپلی چیست؟، پروژه

سطح 1- بررسی مدل های رقابتی وانتخاب حوزه تدریس

معنی رقابت در پرپلی، انتخاب نیچ مناسب، پروژه سطح 1

سطح 2- پروفایل من

آموزش مربوط به آپلود عکس و توضیحات تکمیلی، چگونگی ساخت ویدیو و انتخاب نیچ مناسب، آشنایی با نحوه قیمت گذاری و ثبت مدارک، پروژه سطح 2

سطح 3- شروع تدریس

آموزش نحوه جذب زبان آموز، چگونه زمان بندی کلاس ها را انجام دهیم؟، چگونه قیمت گذاری صحیح داشته باشیم؟، بررسی بخش پیام ها، آشنایی با ClassRoom، آشنایی با Tech Support، آشنایی با Find Tutor، بررسی ایمیل ها، بررسی بخش آمار من، پروژه سطح 3

سطح 4- چالش های زبان آموز

آموزش به Native، عدم حضور زبان آموز در جلسه تعیین شده، نحوه برقراری ارتباط موثر در جلسات Trial، معایب استفاده از VPN

سطح 5- بررسی چالش های پیش رو

آموزش به Native، عدم حضور زبان آموز در جلسه تعیین شده، نحوه برقراری ارتباط در جلسه Trial، معایب استفاده از VPN، پروژه سطح 5

سطح 6- رشد و توسعه

بررسی بخش آکادمی و انجمن دبیران، Search و Research

سطح 7- ?How To teach a language - بخش اول

unit1

سطح 8- ?How To teach a language - بخش دوم

listening، listening Project، Reading، Reading Project

سطح 9- ?How To teach a language - بخش سوم

Vocabulary، Vocabulary Project، Grammer، Grammer Project

بنر

شراکت

شراکت با آکادمی تکانش (طرح شتابدهی) آکادمی تکانش با ارایه یک پیشنهاد متفاوت سعی کرده تا مسیر راحت تری را برای ورود شما عزیزان به فضای بین الملل فراهم سازد. در این حالت آکادمی به عنوان یک شتاب دهنده شغلی بر روی مخاطبین سرمایه گذاری کرده و در نهایت از درآمد ارزی حاصل شده ، به نسبت ۳۰ به ۷۰ با مخاطبین شراکت می کند . این درحالی است که شما درصورت همکاری با ایرانیان مقیم خارج باید بیش از ۳۰ درصد از درآمد را بابت مالیات و صرافی و... پرداخت نمایید. این طرح موجب می گردد ، مخاطبین راحت تر بتوانند در فضای بین المللی به درآمد برسند. خروج از طرح شراکت برای مخاطبین امکان پذیر است که در بخش سوالات متدوال به آن پرداخته شده است.

مدرس و منتور

مدرس
تیدا گودرزی

۸سال سابقه تدریس زبان، دوسال سابقه سوپروایزری، برگزاری ۱۰ دوره TTC
سابقه منتورینگ در حوزه های داخلی و بین الملل
۳سال سابقه تدریس آنلاین در پلتفرم های مختلف بین المللی
5 سال فعالیت و آموزش تخصصی بین المللی در حوزه کودک و نوجوان

سوالات متداول

ثبت نام در preply به چه مدارکی نیاز دارد؟

بصورت پیش فرض برای ثبت نام به مدارک زیر نیاز داریم. 1- مدارک هویتی (پاسپورت یا کارت ملی یا گواهینامه رانندگی) غیر ایرانی 2- حساب بانکی 3- شماره تلفن این سایت ها همه ایران و چند کشور دیگه رو تحریم کردند و بهشون سرویس ارائه نمی دن، پس از مدارک ایرانی نمیشه استفاده کرد! اما نگران نباشید در این طرح شتابدهی وظیفه تمام این مسائل با ماست و شما نیازی به ارائه هیج مدرکی ندارید.

آیا اینکه با مدارک فیک برای ما اکانت می سازید بعدا برای مهاجرت مشکل ساز نمیشه ؟

به هیچ وجه ، از آنجا که اطلاعاتی که برای سایت های فریلنسری ارسال می کنیم حتی در خود سایت ها و پلتفرم های فریلنسری هم موجود باقی نمی ماند، این اطلاعات صرفا توسط یک سری سایت های واسط و kyc مورد بررسی قرار می گیرد که یا تائید می شود یا رد می شود که در صورت رد شدن اکانت ساخته نمی شود و در صورت تائید هم چون اطلاعات واقعی خود شخص شما نیست برای شما هیچ مشکلی ایجاد نمی شود همچنین تعداد زیادی از دانشجویان آکادمی در این چند سال بدون هیچ مشکلی مهاجرت کردند.

شرایط خروج از طرح شراکت به چه شکل است؟

دانشجویانی که به درآمد ماهیانه بالای 3000 دلار می رسند با معرفی ۱۰ نفر دانشجوی جدید توسط آکادمی و ارائه خدمات آموزش و منتورینگ به این افراد می توانند از طرح شراکت خارج شوند. برای اطلاعات بیشتر و دریافت راهنمایی با پشتیبانی تکانش تماس بگیرید.

من دانشجو هستم و هنوز مدرک دانشگاهی ندارم، می تونم تو این پلتفرم کار کنم؟

بله. شما می توانید بعنوان مدرس در این پلتفرم فعالیت کنید و درآمد داشته باشید.

آیا در preply فقط می توان زبان انگلیسی تدریس کرد؟

خیر. هر زبان دیگری هم که بلد هستید می توانید تدریس کنید. در حال حاضر مدرسان زبانهای اسپانیایی، روسی، کره ای، حتی اردو و هلندی نیز در این پلتفرم فعالیت می کنند.

چرا به جای همکاری با اقوام مقیم خارج از کشور بهتر است با تکانش همکاری کنم؟

در صورتی که با آیپی های مختلف وارد سایت پرپلی شوید سایت پرپلی احتمالا در خوش بینانه ترین حالت حساب شما را لیمیت می کند و از شما می خواهد حتما با آیپی همان کشوری که اکانت را در آن ساختید لاگین کنید ، که این امر فقط در صورتی ممکن است که شما توسط یک شخصی که در خارج از کشور دسترسی به اینترنت دارد چندین بار لاگین کنید و استفاده از Vpn و Vps به هیچ عنوان این مشکل را حل نمی کند ، سایت اکانت فریلنسر در این زمینه متاسفانه نمی تواند به شما کمک کند ، پس حتما از آیپی ثابت برای اتصال استفاده کنید.

چرا تکانش نسبت به فروشگاه های اکانت فریلنسری بهتر است؟

تکانش اکانت وریفای شده لوکیشن کانادا و انگلیس ارائه میده که جزو بهترین لوکیشن ها برای فعالیت فریلنسریه

هزینه شماره مجازی و وی پی اس چگونه است؟

فریلنسر ماهیانه برای نگهداشت اکانت و حساب مجازی ماهیانه مبلغ ۶۰۰ هزار تومان می پردازد.

ثبت نام