CERT در پلتفرم PeoplePerHour چیست و چطور آن را بهبود دهیم؟

CERT در پلتفرم PeoplePerHour چیست و چطور آن را بهبود دهیم؟
تاریخ: 1402/05/19
بازدید: بازدید
دیدگاه: 0 دیدگاه

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش دسترسی مردم به اینترنت، بسیاری از کارفرماها و کسانی که به تخصص سایر افراد نیازمندند، ترجیح می دهند از فریلنسرها استفاده کنند. فریلنسر کسی است که به صورت دورکار، غیرحضوری و از طریق اینترنت، تخصص خود را عرضه کرده و کسب درآمد می نماید. با افزایش مهارت های تخصصی افراد در زمینه مشاغل آنلاین و دورکاری، پلتفرم های فریلنسری بسیاری برای ایجاد ارتباط بین کارفرما و متخصصان، در سراسر جهان، ایجاد شده اند. یکی از این پلتفرم های بین المللی PeoplePerHour است. کسانی که با این پلتفرم و نحوه درآمدزایی در آن آشنا هستند، با کلمه CERT  برخورد کرده اند. در این مقاله ضمن توضیح کوتاهی در مورد این پلتفرم، راجع به چیستی CERT در پلتفرم PeoplePerHour و همچنین نحوه بهبود آن صحبت خواهیم کرد. اگر شما به عنوان یک فریلنسر قصد درآمدزایی به صورت دلاری از این پلتفرم را دارید، با ما همراه باشید.

 

پلتفرم PeoplePerHour

پلتفرم های فریلنسری بستری مناسب برای کسب درآمد برای افراد صاحب تخصص است. پلتفرم های ایرانی و بین المللی زیادی در این زمینه وجود دارند. پلتفرم های بین المللی از این لحاظ اهمیت دارند که امکان کسب درآمد دلاری را فراهم می کنند. PeoplePerHour یکی از پلتفرم های بین المللی است که در سال 2007 تاسیس شده است. این پلتفرم در حوزه های متنوعی همچون طراحی، نویسندگی و مترجمی، تولید ویدئو، عکس، موسیقی و صدا، تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی، دیجیتال مارکتینگ، توسعه نرم افزار، اپلیکیشن و سایت فعالیت دارد.

دسته بندی مشاغل و تخصص ها در PeoplePerHour

 

CERT در پلتفرم PeopelPerHour چیست و چه معنایی دارد؟

پلتفرم های فریلنسری فرصتی بسیار مناسب برای کسانی است که از تخصص و مهارتی برخوردار بوده و می توانند آن را به صورت آنلاین ارائه دهند. از طرف دیگر برای کارفرماها و کسانی که به تخصص سایر افراد نیازمند هستند، این امکان را فراهم می کند که به راحتی نیاز خود را برآورده ساخته و در کمترین زمان ممکن، بهترین نتیجه را حاصل نمایند. اما نکته این جاست که تعداد فریلنسرها با تخصص های مختلف افزایش یافته و رقابت زیادی بین آنها برای دریافت پروژه وجود دارد. بنابراین پلتفرم های مختلف با روش ها و ابزارهایی سعی دارند بین فریلنسرها رتبه بندی و امتیازدهی انجام دهند. در این صورت کارفرمایان و خریداران راحت تر می توانند فرد مورد نظر خود را انتخاب کنند. از طرف دیگر این امتیازدهی، انگیزه قوی برای فریلنسرها فراهم می کند که مهارت های خود را به صورت مداوم توسعه دهند.

CERT در پلتفرم PeoplePerHour ، چنین نقشی داشته و به عنوان یک شاخص، نشان می دهد فریلنسر تا چه حد قابل اعتماد، با تجربه و حرفه ای است. CERT در واقع ابزار امتیازدهی در الگوریتم PeoplePerHour، بوده و به کارفرماها و کسانی که قصد خرید خدمتی را دارند کمک می کند که بر مبنای آن فریلنسر مورد نظر خود را انتخاب و استخدام کنند.

CERT کلمه ای چهار حرفی است که از حروف اول چهار کلمه اجتماع (Community)، تعامل و ارتباط (Engagement)، تکرار استفاده  (Repeat Usage)و اعتماد (Trust) تشکیل شده است. معنا و مفهوم این چهار کلمه مخفی در CERT در پلتفرم PeoplePerHour به این شرح است: اجتماع قلب و مرکز همه فعالیت های ماست. تعامل روشی است که فریلنسرها با کارفرماها و خریداران ارتباط برقرار می کنند. تکرار استفاده مربوط به حفظ خریدارن و ایجاد وفاداری در آنان است. اعتماد مربوط به اصالت، تایید و اعتبار است.

هر چقدر شاخص CERT در پلتفرم PeoplePerHour، برای یک فریلنسر بالاتر باشد، به معنای امتیاز بیشتر برای وی بوده و باعث می شود بیشتر در معرض انتخاب کارفرماها و خریداران جدید قرار گیرد. این سیستم پاداش دهی برای فریلنسرهای با عملکرد بهتر، پاداش بیشتری در نظر گرفته و CERT آنها ارتقا می یابد.

 

در PeoplePerHour چه ملاک هایی برای عملکرد بهتر وجود دارد؟

فاکتورها و ملاک های متعددی برای بهبود عملکرد و در نتیجه افزایش CERT در پلتفرم PeoplePerHour وجود دارد. این فاکتورها عبارتند از: مجموعه مهارت ها، کیفیت انجام کار، تعداد پروژه های تکمیل شده، توانایی حرفه ای، زمان پاسخگویی، قابلیت اعتماد و میزان سابقه.

 

سطح CERT در پلتفرم PeoplePerHour چگونه تغییر می یابد؟

شاخص CERT دارای 6 سطح است، اعداد بین 1 تا 5 و سطح TOP CERT. 1 کمترین مقدار و 5 بالاترین مقدار آن است. 5% از فریلنسرهای فعال (حدود 200 نفر) در PeoplePerHour، بالاترین سطح CERT، یعنی TOP CERT را دریافت خواهند کرد. بهبود و ارتقا CERT در پلتفرم PeoplePerHour، یک فرآیند دائمی بوده و سطح آن به صورت یک نشان، به خریداران نمایش داده می شود. در ادامه مقاله سطوح مختلف CERT تشریح خواهد شد.

همه فریلنسرها بعد از ثبت نام در سطح 1 قرار می گیرند. هنگامی که درآمد فریلنسرها از PeoplePerHour آغاز شود، به سطح 2 و 3 دست می یابند. وقتی بتوانند کار خود را به خوبی انجام داده و نمرات بالاتر کسب نمایند، به سطح 4 و 5 صعود خواهند کرد. سطح آخر یعنی TOP CERT به بالاترین امتیازها تعلق می گیرد. در ادامه مقاله راجع به روش های افزایش شاخص CERT در پلتفرم PeoplePerHour ، صحبت خواهیم کرد.

سطوح مختلف شاخص CERT در پلتفرم PeopelPerHour

 

چگونه به سطح TOP CERT در پلتفرم PeoplePerHour برسیم؟

در این قسمت چهار گام ساده برای ارتقا شاخص CERT در پلتفرم PeoplePerHour، معرفی می گردد. این نکات از زبان کسی گفته می شود که به بالاترین سطح، یعنی TOP CERT، دست یافته است. با این گام های ساده اما مهم می توانید خود را به بالاترین سطوح برسانید. با ما همراه باشید تا از این نکات ارزشمند بهره بگیرید.

 

گام اول: از مشتریان سمی دوری کنید.

منظور از مشتریان سمی کسانی است که به پلتفرم احترام نگذاشته و با پروژه هایی مبهم، وقت فریلنسر را تلف می کنند. این افراد توضیحات مبهم در مورد خواسته و پروژه خود داشته و نوشتاری بی دقت و شلخته دارند، طوری که هدف اصلی آنها قابل درک نیست. نکته مهم دیگر این است که نمی توان زمان لازم برای پروژه آنها را تخمین زد. نکته مهم بعدی این است که پیشنهاد آنها با کمترین قیمت ممکن ثبت شده است. آنها باید قیمت را به ازای هر ساعت ثبت کنند نه اینکه عدد مشخصی را برای کل پروژه ثبت نمایند. آن هم پروژه ای که معلوم نیست به چند ساعت کار نیاز دارد. برای روشن شدن موضوع یک مثال می زنیم.

فرض کنید یک پروژه مبهم با قیمت 50 دلار در PeoplePerHour ثبت شده است و 11 نفر برای آن پروپوزال ارسال کرده اند. قطعا یکی از آنها انتخاب می شود. اگر زمان لازم برای این پروژه 5 روز باشد، چطور می توان به قیمت 50 دلار، قناعت کرد؟ در این صورت بین فریلنسر و خریدار اختلاف ایجاد می شود و این مساله به CERT شما آسیب جدی وارد می کند. بنابراین مساله مهم این است که از شاخص CERT خود دفاع کرده و سراغ چنین مشتری ها و پروژه هایی نروید.

 

گام دوم: جایگاه خود را پیدا کنید.

فرض کنید که یک برنامه نویس و طراح سایت هستید. بهتر است در چه حوزه ای فعالیت کنید؟ هم اکنون برای وردپرس و PHP هزاران متخصص با سطوح بالای­­ CERT در پلتفرم PeoplePerHour، وجود دارد که هر کدام کارنامه درخشانی دارند. چطور می توانید با آنها رقابت کنید؟ در واقع نباید وارد این رقابت شوید، زیرا باعث اتلاف وقت و انرژی خواهد بود. عاقلانه تر است وارد حوزه هایی شوید که متخصص کمتری در آنها حضور دارد. بر خلاف جریان آب در جایی شنا کنید که تجمع کمتری وجود دارد. با دریافت پروژه های کوچک و سرگرم کننده، خود را ارتقا بخشید.

جایگاه و تخصص خود را در میان اقیانوس آبی پیدا کنید

از طرف دیگر برای ارتقا CERT در پلتفرم PeoplePerHour، باید در یک حوزه کاملا متخصص شوید. تمام آنچه در آن حوزه وجود دارد بیاموزید و از این شاخه به آن شاخه نپرید. کاری کنید که شما را به عنوان یکی از معدود متخصص های زبده در یک حوزه مشخص، در داخل پلتفرم و خارج از آن، بشناسند.

 

گام سوم: در ایجاد ارتباط عالی باشید.

در ایجاد ارتباط با خریداران خشک و بی روح نباشید. هیچ کس ارتباط با چنین افرادی را دوست ندارد. در عین ادب، کمی شوخ طبع باشید و به کلام خود احساس بدهید. وقتی به مخاطب خود پیام می دهید، با چند ایموجی، نوشتار خود را جان ببخشید. داشتن ارتباط خوب زحمت زیادی نمی خواهد اما در ارتقا کسب و کار و شاخص شما بسیار موثر است.

ایجاد رابطه عالی با خریداران در پلتفرم های فریلنسری

 

گام چهارم: زاویه نگاه خود را تغییر دهید.

هدف از کار، پول و درآمد است، اما اگر فقط با همین هدف کار کنید، نمی توانید موفقیت زیادی کسب نمایید. بر روابط انسانی بین خود و خریداران تمرکز نموده و به خاطر داشته باشید روابط انسانی با هدف صرفا پول، در بلندمدت تداوم نمی یابد. بنابراین زاویه دید خود را با توجه به خواسته و چشم انداز مشتری تنظیم نمایید. دلسوز باشید. خود را در جایگاه مشتری قرار دهید و از زاویه نگاه او ببینید. پروژه ها را نه فقط برای پول، بلکه برای رضایت مشتری و پاسخ به درخواست او انجام دهید. چنین رویکردی به طور حتم باعث رشد کسب و کار شما و ارتقا CERT در پلتفرم PeoplePerHour، می گردد.

فریلنسر عزیز، امید است با مطالعه این مقاله و دقت و همت در انجام این چهار گام بتوانید کسب و کار خود را رونق داده و به بالاترین سطوح موفقیت نائل شوید.

 

 

 

 

دسته بندی ها

افزودن دیدگاه