چطور به عنوان فریلنسر در مسابقات 99designs برنده شویم؟

چطور به عنوان فریلنسر در مسابقات 99designs برنده شویم؟
تاریخ: 1402/05/18
بازدید: بازدید
دیدگاه: 0 دیدگاه

اگر یک فریلنسر در حوزه های مختلف طراحی مانند سایت، لوگو و کارت ویزیت هستید، حتما با مسابقات 99designs آشنایی دارید. 99designs یک پلتفرم بین المللی است که برای دریافت بهترین طرح ها مسابقه برگزار می کند. شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که برای برنده شدن در مسابقات 99designs  چه نکاتی را باید رعایت کنید. به طور طبیعی ابتدا باید در این سایت عضو شوید. حالا می توانید مسابقات را مشاهده کرده در آنها شرکت کنید. در ادامه نکات مهم برای برنده شدن در این مسابقات با مثال و تصویر توضیح داده خواهند شد. با ما همراه باشید.

برنده شدن در مسابقات 99designs

در مسابقات 99designs، مورد مناسب خود را پیدا کنید

وقتی می خواهید از میان مسابقات 99designs، یکی را انتخاب کنید، صرفا مبلغ جایزه هدف شما نباشد. در این صورت وقت خود را برای به چنگ آوردن جایزه تلف خواهید کرد. در عوض با تکیه بر مهارت ها و نقاط قوت خود، یک مسابقه را انتخاب کنید. مسابقه خوب و مناسب شما یک ویژگی مهم دارد. آن ویژگی این است که برای شما مانند یک چالش هیجان انگیز باشد، نه یک موضوع خسته کننده که باید هر طور شده تمامش کنید.

در مسابقات 99designs، مانند سایر موقعیت های زندگی، اگر بتوانید بر نقاط قوت خود تمرکز کنید، موفق تر خواهید بود. آیا سبک خاصی دارید؟ تخصص شما بیشتر در کدام حوزه است؟ به جای اینکه روی چند حوزه و رشته مختلف تلاش کنید، با تمرکز در یک رشته، به تلاش خود ادامه دهید. برای این منظور بهتر است هنگام ثبت نام در 99designs، از فیلترها استفاده کرده و حوزه ای را که در آن توانمند هستید انتخاب کنید. در این صورت مسابقات مربوط به سایر حوزه برای شما نشان داده نمی شود.

اگر نمی دانید در کدام حوزه مهارت و توانایی بیشتری دارید، خود را در مسابقات طراحی مختلف آزمایش کرده و عملکرد خود را بسنجید. اما بسیار احتیاط کنید که در این مرحله هدف شما جایزه نباشد. در این صورت از آنچه واقعا مناسب شماست، منحرف خواهید شد. ممکن است مشتری ها برای شرکت در یکی از مسابقات 99designs، برای شما دعوت نامه بفرستند. این دعوت نامه به هیچ وجه برنده شدن شما را تضمین نمی کند. پس اگر موردی باشد که شما را هیجان زده نمی کند، فقط بگویید «متشکرم» و راه خود را دنبال کنید.

 

در میان مسابقات 99designs، مسابقات جدید با کمترین ورودی ها را انتخاب کنید

به عنوان یک فریلنسر، برای شرکت در مسابقات 99designs، یک قاعده کلی را در ذهن داشته باشد. سراغ مواردی بروید که به تازگی ثبت شده یا کمترین تعداد شرکت کننده را داشته باشند. در این صورت مشتریان از ایده های شما بیشتر استقبال کرده و شما نیز فرصت کافی برای تعامل خواهید داشت. مسابقاتی که تعداد زیادی شرکت کننده دارد، احتمالا روال اولیه طی شده و جایگاهی برای شما نخواهد بود. مخصوصا اگر مرحله idea به پایان رسیده باشد، به این معنی است که مشتری در حال بررسی در بین موارد انتخابی است، بنابراین ورود دیرهنگام شما بی حاصل خواهد بود.

انتخاب مسابقه در 99designs با در نظر گرفتن فیلتر «کمترین ورودی» و «جدیدترین ها»

ممکن است موارد استثنایی هم وجود داشته باشد و شما همان طراحی باشید که مشتری منتظر آن بوده است. یافتن چنین فرصتی نیازمند کمی تحقیق و کنکاش است. بررسی کنید که آیا در میان فریلنسرهای شرکت کننده، طراحی با رتبه بالا وجود دارد که طرح خود را چند مرتبه ویرایش و ارسال کرده باشد؟ در این صورت شانسی برای برنده شدن شما وجود ندارد. اگر شرایط طوری است که به نظر نمی رسد مشتری طرح ترجیحی خود را پیدا کرده باشد، می توانید شانس خود را امتحان کنید.

 

خلاصه درخواست را بارها با دقت بخوانید

حال که توانستید گزینه مناسب خود را از میان مسابقات 99designs انتخاب کنید، خلاصه درخواست را با دقت بخوانید و اگر لازم است در مورد آن در اینترنت تحقیق کنید. برای برنده شدن در مسابقات 99designs باید به طور کامل و دقیق درک کنید که مشتری چه خواسته و هدفی دارد. از آن جایی که این مسابقات در سطح بین المللی برگزار می شود، ممکن است زبان بعضی مشتری ها برای شما ناآشنا باشد. بنابراین هر جا ابهامی وجود دارد، از مشتری سوال کنید. مشتری وقتی می بیند فردی در تلاش است که هدف و ترجیحات او را درک کند، خوشحال خواهد شد. این سوال و جواب ها ارتباط شما را تقویت کرده و شانس برنده شدن را افزایش می دهد.

 

طراحی خود را با یک ایده منحصر به فرد، متمایز کنید

وقتی مشتری نسبت به یک طرح، علاقه خود را ابزار می کند، معمولا بسیاری از شرکت کنندگان از آن طرح تقلید و کپی برداری می کنند. در چنین شرایطی با استفاده از خلاقیت خود، طرحی منحصر به فرد ارائه دهید. با این روش می توانید خود را از سایر شرکت کنندگان متمایز کرده و شانس برنده شدن را در مسابقات 99designs افزایش دهید. مثلا اگر همه از رنگ آبی استفاده کرده اند، شما یک رنگ گرم انتخاب کنید. اگر همه با سبکی سنتی و یکنواخت طرح خود را ارائه کرده اند، شما کمی جسارت کرده و طرحی هیجان انگیز ارائه دهید. گاهی خلاقیت به راحتی سراغ آدم نمی آید. باید با روش هایی شعله خلاقیت خود را روشن و پرحرارت کنید. شاید نگاه کردن به طرح های مشابه در اینترنت و کتاب های مرجع، بتواند جرقه خوبی برای شما باشد. تمام ایده هایی که به ذهنتان می رسد، قبل از فراموش شدن، یادداشت و یا طرح اولیه آن را رسم کنید.

 

با توصیف کامل طرح خود، شانس برنده شدن در مسابقات 99designs افزایش دهید

 

در هر شغل و موقعیتی که هستید ایجاد ارتباط با مشتری اهمیت زیادی دارد. برای شما به عنوان فریلنسر ارتباط موثر و واضح، همیشه یک استراتژی برنده است. در قسمت قبل گفته شد که برای درک منظور و خواسته مشتری از او سوال بپرسید. بعد از آنکه طرح خود را ارائه کردید لازم است در مورد آن توضیح دهید. اینکه چرا این رنگ یا فونت را انتخاب کرده اید؟ پیام پنهان شما در این طرح چه بوده است؟ در مورد قسمت های مختلف طرح خود توضیح دهید و مطمئن شوید مشتری تمام ظرافت های طرح شما را دیده است.

 

طرح اولیه خود را به سرعت ارائه کنید

 

شاید فکر کنید با ارائه سریع طرح اولیه خود، به دیگر شرکت کنندگان فرصت می دهید که از شما کپی برداری کنند. شاید این طور باشد، اما مزیت بزرگ آن را برای برد در مسابقات 99designs در نظر بگیرید. با این کار توجه مشتری را زودتر به سمت خود جلب کرده و بازخوردهای او را دریافت می کنید. بر اساس بازخوردهای مشتری بهتر می توانید طرح خود را کامل کرده و به نتیجه دلخواه مشتری برسید. تصور کنید در حالی که شما ساعت ها زمان می گذارید تا یک طرح ایده آل تحویل دهید، طراح دیگری با دریافت و اعمال نظرات و بازخوردهای مداوم مشتری، برنده مسابقه می شود.

 

در زمان مناسب مسابقه را ترک کنید

این مهم ترین و سخت ترین درسی است که باید بیاموزید. همیشه شنیده ایم که پایداری و ادامه دادن مسیر، رمز موفقیت است. اما در مسابقات 99designs این روش جواب نمی دهد. با زمانی که برای رقابت شدید و برنده شدن در یک مسابقه صرف می کنید، ممکن است در مسابقات دیگر، نتیجه بهتر دریافت کنید. بنابراین وقتی احساس می کنید، شرایط به نفع شما نیست، زمان خود را تلف نکرده و مسابقه دیگری را جایگزین کنید.

دسته بندی ها

افزودن دیدگاه