نحوه قیمت گذاری کتاب ها در amazon kdp

نحوه قیمت گذاری کتاب ها در amazon kdp
تاریخ: 1402/04/27
بازدید: بازدید
دیدگاه: 0 دیدگاه

آمازون یک فروشگاه جهانی و معتبر برای خرید کتاب است. در این محتوا با قیمت گذاری کتاب ها در amazon kdp آشنا خواهیم شد. همه ساله افراد زیادی از فروشگاه‌ آمازون خرید می‌کنند. این فروشگاه تمام لوازم مورد نیاز را یک جا جمع کرده است. از پوشاک و لوازم خانگی گرفته تا کتاب و تمام لوازم مورد نیاز در فروشگاه جذاب آمازون وجود دارند.  از جمله محصولات پر فروش آمازون می‌توانیم به کتاب‌ اشاره کنیم.

‌ کتاب‌های مختلف موجود در آمازون معمولا به صورت الکترونیکی یا چاپی به فروش می‌رسند. قیمت گذاری کتاب ها در amazon kdp نیز بسیار منصفانه است. احتمالا می‌دانید که دسترسی به آمازون از کشورما وجود ندارد چرا که خرید از این سایت نیاز به پرداخت ارزی داشته و داشتن پی‌بال کارت و کردیت کارت ضروری است. پس راه حل این مشکل چیست؟ چگونه می‌توانیم از این سایت خرید کنیم؟ برخی از سایت‌های ایرانی، کتاب‌های آمازون را خریداری می‌کنند و با قیمت مناسب در اختیار کاربران ایرانی می‌گذارند. با این روش شما می‌توانید بدون نیاز به کردیت کارت، کتاب مورد علاقه‌ی خودتان را خریداری کنید.

نحوه‌ی فروش کتاب در آمازون- قیمت گذاری کتاب ها در amazon kdp

فروش کتاب در آمازون از راه‌های مختلف امکان پذیر است. شما می‌توانید کتاب‌های قدیمی یا آثار خود را از طریق سایت آمازون در اختیار کاربران قرار داده و کسب درآمد کنید. در اولین مرحله باید یک حساب کاربردی در سایت آمازون بسازید. در این قسمت مراحل زیادی وجود دارند که در ادامه به نحوه گذر از این مراحل اشاره خواهیم کرد. شما می‌توانید پس از طی مراحلی در این سایت عضو شده و از امکانات آن بهره ببرید. سایت آمازون علاوه بر فروش کتاب، فرصتی برای نویسنده‌های سرتاسر دنیا ایجاد کرده تا بتوانند کتاب‌های خود را به فروش برسانند. این فرصت بسیار خوبی برای نویسندگان سرتاسر دنیا است، چراکه می‌توانند به راحتی کتاب خود را به تمام خریداران جهان معرفی کرده و درآمد دلاری داشته باشند.

مهم‌ترین بخش فروش کتاب در آمازون، به نحوه‌ قیمت گذاری کتاب مربوط می‌شود. قیمت کتاب در سایت آمازون چالش برانگیز است چرا که تاثیر مستقیمی بر فروش کتاب شما خواهد داشت. در ادامه این مقاله به نحوه‌ی فروش کتاب در آمازون می‌پردازیم.

حتما بخوانید قوانین فروش کتاب در آمازون KDP و مدارک موردنیاز برای ساخت حساب کاربری

kdp چه مفهومی دارد؟

تا اینجا دانستیم که آمازون یک سایت فروشگاهی است و تمام محصولات مورد نیاز مشتری را در خود جای داده است. آمازون برای خرید فروش کتاب یک پلتفرم جداگونه در نظر گرفته است که نویسندگان به راحتی می‌توانند کتاب‌های خود را در آن جا به فروش برسانند. در  پلتفرم kdp کتاب با قیمت گذاری خود نویسنده به فروش می‌رسد و سود هر فروش ما بین سایت و نویسنده تقسیم می‌شود. قیمت کتاب‌ها تاثیر زیادی در میزان سود شما دارند برای همین روش قیمت گذاری در amazon kdp بسیار اهمیت دارد.

نحوه ورود و قیمت گذاری کتاب ها در amazon kdp

برای قیمت گذاری در amazon kdp نیاز است که به حساب خود ورود نمائید. ورود به حساب پلتفرم amazon kdp کمی متفاوت‌‌تر است. پس از ایجاد حساب باید لیست کتاب‌های مورد نظر خود را انتخاب کنید. وارد Seller central شوید و از قسمت Inventory، گزینۀ Add a Product را انتخاب کنید. در بخش جست‌ و جو از شما خواسته می‌شود تا کد شابک خود را وارد کنید. این اعداد همانند شماره‌ی شناسنامه یک کتاب است که پشت جلد کتاب‌ها درج می‌شود. در ادامه کد SKU را به صورت دلخواه پر کنید و یا به خود آمازون بسپارید.

پس از طی کردن تمام مراحل گفته شده نوبت به قیمت گذاری کتاب ها در amazon kdp می‌رسد. همان طور که گفتیم میزان قیمت گذاری برای تعیین میزان سود بیشتر مهم است برای همین نیاز است که در قیمت گذاری کتاب حوصله‌ی بیشتری به خرج دهید. پس از قیمت گذاری نیز، باید نحوه ارسال محصول را انتخاب کنید. دو گزینه برای این کار وجود دارد. یا ارسال کتاب بر عهده‌ی خودتان است و یا می‌توانید ارسال را به خود آمازون بسپارید.

قیمت گذاری در amazon kdp

شاید فکر کنید قیمت گذاری محصولات در یک سایت فروشگاه کار بسیار آسانی است. اما اگر اطلاعی از سایت آمازون داشته باشید به راحتی می‌فهمید که نحوه‌ی قیمت گذاری در amazon kdp کمی متفاوت است و این کار در میزان سود یک نویسنده تاثیرگذار است. مثلا نویسنده‌ای را نظر بگیرید که تمام ویژگی‌های کتاب خود را دقیق نوشته است اما با این وجود فروش خوبی ندارد. برای فهمیدن این موضوع باید به قیمت کتاب نویسنده نگاهی بیندازیم. با نگاه به قیمت متوجه این مشکل خواهیم شد. عوامل مختلفی در هزینه کتاب amazon kdp تاثیر گذارند. مثلا کیفیت کتاب، تعداد صفحات و نظرات خریداران در تعیین قیمت کتاب جزئی از این عوامل هستند.

برای قیمت گذاری کتاب ها در amazon kdp اگر کتاب شما تعداد ۲۰۰ صفحه داشته باشد و شما ۱۱ دلار قیمت گذاری کنید، امکان دارد که کتاب شما اصلا به فروش نرسد چرا که رقابت بین نویسنده‌ها زیاد است و افرادی هستند که کتاب خود را با تعداد صفحات بیشتر و قیمت کمتر به فروش گذاشته‌اند. در این صورت خریداران بین شما و رقیبتان، بهترین گزینه را انتخاب می‌کنند.

عوامل موثر قیمت گذاری در amazon kdp و انتخاب کتاب مناسب

انتخاب قیمت مناسب کتاب به عوامل زیادی بستگی دارد برای همین باید با دقت، آن‌ها را مورد بررسی قرار داد. در ابتدای قیمت گذاری در amazon kdp باید گزینه‌ی Royalty را انتخاب کنید. این گزینه میزان درصد درآمد شما را از هر فروش نشان می‌دهد. معمولا دو گزینه هزینه کتاب در amazon kdp وجود دارد. شما می‌توانید بین ۳۵ یا ۷۰ درصد یکی را انتخاب کنید. نحوه قیمت گذاری کتاب در این دو درصد متفاوت است. اگر جز افرادی هستید که ۷۰ درصد را انتخاب کردید، باید کتاب خود را بین 2.99 تا 9.99 دلار قیمت گذاری کنید. اگر قیمت کتاب پایین تر و یا بالاتر از این اعداد باشد باید گزینه 35 درصد را انتخاب کنید.

برای انتخاب دقیق و پر سود باید ذهن ریاضی خوبی داشته باشید. اگر کتاب شما با کیفیت است و مطمئن هستید که می‌توانید آن را با قیمت بالاتر به فروش برسانید. Royalty ۳۵ درصد، انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. اما اگر کتاب شما سطح متوسطی داشته باشد، بهتر است آن را ما بین 2.99 تا9.99 دلار قیمت گذاری کنید. در این صورت قیمت پایین‌تر اما تعداد فروش بیشتر می‌شود. و با تعداد فروش بالا ۷۰ درصد سود کتاب برای شما خواهد بود.

نکته مهم در مورد Royalty 70 درصد

همان طور که گفتیم، نحوه قیمت گذاری کتاب ها در amazon kdp کمی متفاوت است. سایت آمازون به ازای هر فروش از سود شما هزینه کسر خواهد کرد. تعیین مقدار این هزینه بستگی به قیمت گذاری شما دارد. اگر بخواهید از هر فروش ۷۰ درصدش برای شما باشد، باید قیمت کتاب را ما بین ۲.۹۹ تا ۹.۹۹ دلار تعیین کنید. اما نکته مهمی در مورد Royalty ۷۰ درصد وجود دارد. با انتخاب این گزینه، سایت آمازون علاوه بر ۳۰ درصد قیمت هر کتاب، 0.15  دلار از هر مگابایت حجم کتاب از شما هزینه کسر می‌کند. اگر کتاب شما کمتر از یک مگابایت باشد، آمازون 0.10 دلار از سود شما را می‌گیرد و اگر بیش از یک مگابایت باشد این کسر هزینه 0.15 دلار برای هر مگابایت حجم کتاب خواهد بود. در حالی که هنگام انتخاب گزینه‌ی ۳۵درصد، خبری از کاهش سود ناشی از حجم محصول وجود ندارد.

راه‌های فروش در ایران با سایت آمازون- قیمت گذاری کتاب ها در amazon kdp

آمازون یک سایت معتبر فروشگاه اینترنتی است اما متاسفانه امکان استفاده از این سایت برای ایرانیان وجود ندارد. ایرانیان برای فروش کتاب خود در آمازون Kdp باید تحریم‌ها را دور بزنند. اولین راه استفاده از اکانت یک کاربر خارجی است. از یک شهروند خارجی خواهش کنید که نام کاربردی و پسورد اکانت آمازون خود را در اختیار شما قرار دهد. در این صورت شما می‌توانید کتاب‌های خود را به راحتی در آمازون بفروشید. البته توجه کنید که نباید با اینترنت ایران وارد حساب شد چرا که سایت متوجه ورود کاربر ایرانی خواهد شد. برای رفع این مشکل باید از طریق vps به حساب کاربری متصل شوید. دومین راه درخواست ساخت اکانت توسط سایت‌های معتبر ساخت اکانت آمازون است. این کار را به سایت‌های معتبر بسپارید تا یک حساب معتبر و با امنیت بسازند. باز هم برای ورود به این حساب به vps نیاز خواهید داشت.

product_box

ساخت اکانت آمازون KDP

تکانش به شما یک اکانت تایید شده تحویل می‌دهد همچنین برای انتقال درآمد هم تکانش راه‌های خاص خود را دارد که بدون دردسر درآمد شما را به ریال به شما تحویل دهد.

ثبت نام در amazon kdp

نکته طلایی در مورد فروش کتاب الکترونیکی

با پیشرفت تکنولوژی روز به روز، به علاقمندان کار با اینترنت افزوده می‌شود. کار با اینترنت آسان است و می‌تواند در مدت زمان کوتاه درآمد زیادی داشته باشد. یکی از آسان‌ترین روش‌ها، فروش محصولات توسط یک سایت جهانی معتبر است. این سایت تمام مواد مورد نیاز در هر کجای دنیا را در یک فروشگاه اینترنتی جمع آوری کرده و به فروش می‌رساند. آمازون بزرگترین پلتفرم فروش کتاب‌های الکترونیکی است. نحوه ورود به اکانت و قیمت گذاری با هدف به یک فرد ماهر و با تجربه نیازدارد. برای شروع کار از تجارب افراد ماهر بهره ببرید. اگر تمام نکات گفته شده در خصوص نحوه قیمت گذاری کتاب ها در amazon kdp را رعایت کنید به درآمد دلاری دست خواهید یافت.

دوره فروش کتاب الکترونیکی

برای ساخت اکانت و تعیین هزینه کتاب در amazon kdp نیاز به مشاور و راهنما خواهید داشت. ساخت اکانت و استفاده از سایت آمازون در ایران، کار دشواری است و نیاز به تجربه دارد. در ایران افراد کمی در مورد آمازون و نحوه کار با آن مطلع هستند به خاطر همین دوره فروش کتاب الکترونیک برای افراد تازه کار ایجاد شده است. در ابتدای مقاله گفتیم که بدون قیمت گذاری درست کتاب‌ها در amazon kdp نمی‌توان به سود دلخواه رسید. برای همین شرکت در دوره آموزشی فروش کتاب الکترونیک برای شروع کسب‌ و کار و سود بیشتر ضروری است. دوره آموزشی تکانش شما را در زمینه فروش کتاب‌های الکترونیکی یاری خواهند کرد.

آگاهی از نحوه قیمت گذاری کتاب ها در amazon kdp

آمازون بهترین فروشگاه اینترنتی است و برای نحوه دسترسی آسان به کتاب، پلتفرمی به نام Kdp ایجاد کرده است. این پلتفرم در زمان پیشرفته‌ی امروزی، به بزرگترین کتاب فروشی دنیا تبدیل شده تا افراد زیادی به کتا‌ب‌ها دسترسی پیدا کنند. هر نویسنده‌ای آرزو دارد نوشته‌هایش به فروش برسند، amazon kdp این آرزو به واقعیت تبدیل کرده است. شما می‌توانید با عضویت در این سایت و فروش آثار خود کسب درآمد کنید. البته نکته مهمی در ایجاد حساب کاربری وجود دارد. در هنگام انتخاب قیمت محصول باید با دقت عمل کرد چرا که مستقیما در میزان سود شما تاثیر می‌گذارد. اما نگران نباشید دوره آموزش تکانش نحوه‌ قیمت گذاری کتاب‌ها و سایر نکات مهم فروش کتاب الکترونیکی را به شما آموزش می‌دهد‌.

product_box

کارگاه تولید و فروش Ebook در فروشگاه آمازون

دوره تولید و فروش کتاب الکترونیکی در آمازون آکادمی تکانش به شما کمک می‌کند که بدون نیاز به تخصص نویسندگی، صفحه آرایی و انتشارات کتاب خود را تولید، دیزاین و در آمازون به فروش برسانید.

ثبت نام

سوالات متداول

  1. فروش چه کتاب‌هایی در آمازون امکان پذیر است؟

برای قیمت گذاری در amazon kdp از نظر نوع کتاب و نویسنده هیچ محدودیتی وجود ندارد. شما می‌توانید کتاب دلخواه خود را در این سایت به فروش بگذارید. آمازون از معتبرترین فروشگاه‌های اینترنتی است و ۸۰ درصد فروش کتاب جهان را به خود اختصاص داده است. حتی شما می‌توانید کتاب‌های دست دوم را در این سایت قرار دهید. یکی از مزیت‌های amazon kdp اجازه این سایت برای فروش کتاب‌های شماست. در این سایت هر شخص می‌توانید مطالبی را که نوشته به فروش رسانده و کسب درآمد کند. کتاب‌ها در حساب کاربری دسته بندی می‌شوند و هر کدام در لیست فروش نوع خودش قرار می‌گیرد. به علت کاربران زیاد این سایت و سراسری بودن آن، رقابت تنگاتنگی بین نویسندگان وجود دارد. نویسنده‌ها باید کتاب با کیفیت و ارزان قیمتی برای خریداران ارائه دهند.

  1. امکان ورود کاربران ایرانی به سایت آمازون و تعیین هزینه کتاب در amazon kdp وجود دارد؟

خیر، ایران و چند کشور دیگر برای استفاده از آمازون تحریم شده‌اند. به طوری که ورود به حساب آمازون با اینترنت ایران، امکان‌ پذیر نیست. کاربران ایرانی برای ورود و فروش کتاب در حساب آمازون باید روش‌هایی را پیش بگیرند. اولین روش ورود، استفاده از حساب کاربری، فرد خارج از ایران است. شاید در اولین نگاه سخت به نظر برسد اما می‌توانید میزان سودی برای صاحب اکانت در نظر بگیرید، ممکن است اکانت خود را به شما بسپارد. دومین روش درخواست ساخت اکانت توسط سایت‌های ایرانی است. این روش آسانتر از روش قبلی است با این تفاوت که روش اول اطمینان بیشتری دارد.

  1. چه عواملی در قیمت گذاری در amazon kdp تاثیر گذار هستند؟

قیمت کتاب‌ معمولا به عوامل زیادی بستگی دارد. مهم ترین عامل برای تعیین هزینه کتاب در amazon kdp  انتخاب درصد سود دلخواه شماست. برای اینکار دو گزینه پیش روی شما وجود دارد‌. اگر قیمت گذاری شما در بازه 2.99تا 9.99 قرار داشته باشد، آمازون ۷۰ درصد از سود شما را به شما خواهد داد مابقی به سایت آمازون تعلق می‌گیرد. در صورت کمتر یا بیشتر بودن قیمت کتاب می‌توان گفت فقط ۳۵ درصد سود به شما خواهد رسید. همچنین کتاب‌ها از نظر تعداد صفحه و ارزش محتوایی سنجیده می‌شوند. با در نظر گرفتن تمام عوامل تاثیر گذار، می‌توان کتاب را قیمت گذاری کرد.

دسته بندی ها

افزودن دیدگاه